banner851

banner614

15 TEMMUZ GAZİSİ O GECEYİ ANLATTI

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Bir Gazinin Gözünden 15 Temmuz Gecesi" söyleşisinde, 15 Temmuz Gazisi Ferhat Gökmen, hainlerin eyleme geçtiği kalkışma gecesinde, yaşadıklarını katılımcılarla paylaşarak, “O gece şehit olmak içn evden çıktım, Rabbim gaziliği nasip etti.” Dedi.

banner619
Yerel Haber 08.12.2017, 10:46 08.12.2017, 16:41
732

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Bir Gazinin Gözünden 15 Temmuz Gecesi" söyleşi düzenlendi. Söyleşiye 15 Temmuz Gazisi Ferhat Gökmen ve aynı zamanda Düzce Üniversitesi personeli olan Ferhat Gökmen katıldı.

Söyleşinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, 15 Temmuz 2016'nın unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini ifade ederek, 15 Temmuz 2016 hain kalkışma girişiminin iç ve dış kaynaklı ihanet çeteleri tarafından ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve egemenlik haklarına karşı yapılmış başarısız bir girişim olduğunu dile getirdi. Şanlı Türk bayrağı ve egemenliğimiz için şehitlik mertebesine ulaşmış tüm vatan evlatlarına rahmet dileyen Faikoğlu, gazilerimize de göstermiş oldukları cesaret ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti."15 Temmuz Milletimizin İşgale ve İşgalcilere Karşı Kazanmış Olduğu Bir Zaferdir."

Konuşmasına, şahadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileyerek başlayan 15 Temmuz Gazisi Ferhat Gökmen, Türk milletinin, çok zengin ve tarihi bir tecrübeye sahip olduğunu, nice destanlara, kutlu zaferlere imza atmış olduğunu ifade ederek bu toprakların vatan olmasında önemli dönüm noktalarından birinin de 15 Temmuz 2016 olduğunu belirtti.

"15 Temmuz'u 16 Temmuza bağlayan gecede, devletimiz ve milletimiz bir işgalden kurtulmuş ve bu geceyle tüm dünyaya emsali görülmemiş bir demokrasi dersi verilmiştir." diyen Gökmen, 15 Temmuz 2016'yı milletimizin, işgale ve işgalcilere karşı zaferi olarak nitelendirdi.“Aziz ecdadımız Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda da bu buluşmayı gerçekleştirdi”

15 Temmuz'un, sadece Türk Milletinin değil tüm dünya mazlumlarının haykırışı olduğunu söyleyen Gazi Gökmen, bundan sonra emperyalizme karşı sessiz kalınmayacağını belirterek, "Bir milletin zaferler elde edebilmesi, her alanda başarılı olabilmesi için, millet ve lider bütünleşmesinin sağlanması gerekir. Bu bütünleşme de tarihin ender dönemlerinde yaşanır. Aziz ecdadımız Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşı dönemlerinde bu buluşmayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk etrafında gerçekleştirdi. Savaşlardan dolayı yorgun ve güçsüz olduğu düşünülen dönemlerde bile tüm dünyaya örnek olabilecek nitelikte zaferler kazanmış bir ecdadın torunları olduğumuz için ne kadar şükretsek azdır." dedi.

Gökmen son olarak, o gece şehit olmak için evden çıktığını ve vatan uğruma ölmeye her zaman hazır olduğunu belirtti.
Söyleşi sonrasında Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ın imzaladığı teşekkür belgesi Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu tarafından Gazi Ferhat Gökmen'e takdim edildi.

Haber: Ö. YILMAZ 

Yorumlar (0)