banner851

banner614

1.5 YILDIR ÇEKİYORLAR!

Beyciler Mahallesi’nde son 1.5 yıldır sık sık gidip-gelen elektrik, mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Mahalledeki bina sayısının artmasına bağlı olarak trafonun yetersiz kaldığını savunan tepkili vatandaşlar, soruna uzun süredir çözüm bulunmayınca çareyi imza toplamakta buldu. Elektronik cihazların kesintiden dolayı sürekli bozulduğunu söyleyen elektrik mağduru vatandaşlar, “Kim ödeyecek bunların parasını? İlgisiz SEDAŞ’ı aramaktan bıktık. Buraya büyük trafo koyulsun.” çağrısında bulundu.

banner619
Yerel Haber 11.12.2017, 13:31 12.12.2017, 16:53
3603

Düzce’de elektrik kesintileri nedeniyle beyaz eşya ve elektronik cihazları bozulan vatandaşların yaşadığı mağduriyet haberlere konu olmaya devam ediyor.  
Bu kez Beyciler Mahallesi 1615, 1616 ve 1617 sokak sakinleri, özellikle son 1.5 yıldır sık yaşanan elektrik kesintilerinin elektronik cihazlarının bozulmasına neden olduğunu savundu ve SEDAŞ’a sorunu çözme çağrısında bulundu.

Mahallenin geniş bir bölümünün imara açılması ile birlikte artan nüfusa mevcut trafonun yetersiz kaldığı görüşünü dile getiren vatandaşlar, yaşadıkları sıkıntıyı Öncü Haber mikrofonu aracılığıyla duyurdu.

“Burası kalabalıklaşıyor, büyük trafo gerek”                                     
Özellikle tatil günü olan pazar günleri yaşanan kesintilere isyan eden mahalle sakinlerinden Mustafa Şentürk, imza topladıklarını ve gerekli yerlere vereceklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Biz her pazar burada elektriğimizle mücadele ediyoruz. İmza topladık 60-70 tane var valiliğe, savcılığa, belediyeye ve SEDAŞ’a gideceğiz. Ne halleri varsa görsünler biz bıktık yani bu işten. Mahallemizde elektrikler kesiliyor, kanalizasyonlar tıkanıyor, mahallemizde sokak lambaları yanmıyor. İşine gidenler oluyor, gelenler oluyor. Burada 50'lik trafo var. Trafo bin 500 hanelik mahalleye yetmiyor. Bazı mahallerde görüyorum büyük büyük trafolar var, getirin buraya da koyun kalabalıklaşıyor burası. Ne muhtarımız ilgileniyor, ne azalarımız. Biz vatandaş olarak kendimiz ilgileniyoruz. 1.5 yıldır zorlaştı bu iş. Gecen cuma günü taksitle televizyon almış vatandaş, bak yandı televizyon. Buyurun buradan yakın. Kim ödeyecek bunun parasını? Bakkalın bilgisayarı gitti, kim ödeyecek bunun parasını? İnsanlar isyan ediyor.”

“10 gün içinde bu işler hallolmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunacağım”
Bir başka mahalle sakini Nuretttin Yücedağ ise elektrik sıkıntılarını giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunarak şu ifadelerde bulundu:

“Biz bu durumla ilgili dilekçe de yazdık, BİMER’e de yazdık. Ne gerekiyorsa yapmaya uğraştık fakat bizim duyarsız bir muhtarımız var. SEDAŞ dersen gelip-gidiyor buraya hiçbir ilgi yok. Sadece burada şalteri indirip kaldırıyor, başka da bir şey yok. Biz bunun bitmesini istiyoruz. 1.5 yıldır uğraşıyoruz. Televizyonum bozuldu, yaptırdım; çamaşır makinem bozuldu, onu yaptırdım. Sadece bu elektrik yüzünden. Bunu tutup da biz ödeyeceğiz biz böyle bir şey istemiyoruz yeter ki bizim elektriklerimize baksınlar. Bu mahalle kaldırmıyor. Şuradaki binalar yapıldı yapılalı bizim elektriğimiz, kanalizasyonumuz hepsinde noksanımız var. Bu sabah imza topladık 60-70 kişiden herkes işe gittiğinden 70 kişi. Şimdi gidiyoruz SEDAŞ’a vereceğiz, valiliğe de vereceğiz. 10 gün içinde bu işler hallolmazsa bizzat kendim savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.”

“Gelen görevliler şalteri kaldırıp gidiyorlar”
SEDAŞ’ı aramaktan bıktıklarını dile getiren Erdem Aktepe şikayetini şu sözlerle dile getirdi:

“Yaklaşık 1.5 yıldır SEDAŞ’ı aramaktan bıktık. 1.5 yıldır her akşam SEDAŞ aranıyor. Peki bu SEDAŞ kendi bilgilerini takip etmiyor mu? 1616, 1617, 1615 sokaktan aranan telefonlar takip edilmiyor mu? Akşam gelen görevliler gidiyor-geliyor şalteri kaldırıyor. Aradığımız zaman da hava muhalefetinden dolayı diyor. Hava muhalefetlik bir durum yok hava günlük güneşlik. Görevli diyor “Bu trafo yetersiz.” Olmaz böyle bir şey şikayetçiyiz. Biz her pazar akşam SEDAŞ görevlisini aramak ve şikayette bulunmak zorunda değiliz, herkes bağırıp çağırıyor orada çalışan arkadaşa da yazık günah. 1.5 yıldır bu aynı şekilde devam ediyor.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (15)
yakup 4 yıl önce
Beyciler mahallesi nde eksik ler var elbette birileri öncülük yapacak.Bu kişi ahmet olur hasan olur Huseyin olur ama birileri olacak Ben bir mahalle sakini olarak MEHMET beye teşekkür ediyorum. Bu medyanın gücü .bazı sokaklarda asfalt yok
Mehmet Çelebi 4 yıl önce
Sn.Ahmet S. madem savunduğunuz Kişiler çok becerikli ise niçin buzamana kadar çözülmedi. Cahil dediğiniz Vatandaşların sayesinde söz sahibisiniz bunu unutmamak lazım. 2016 ile 2017 senesi içerisinde beğenmediğiniz BEN 7 Proje gerçekleştirdim bunları da Yazılı ve Görüntülü olarak Belgeleye bilirim. Sesiz kalan Vatandaşların Sesi olduysam buna Gaz vermek denmez Hizmet denir. Birileri gibi korkak davranıp Karaktersizlik yaparak arkamdan işbirlikci demesi yerine Teşekkür ederim duymak daha iyi olurdu. Birilerin gercekleşriremediği Hizmeti BEN sunabildiysem Vatandaşa melhem olabildiysem ne mutlu bana.
Saygılarımla
Mehmet Çelebi 4 yıl önce
Sn.Ahmet S. Öncelikle başvuru yapılmış dediğiniz Başvuru birbuçuk yıl önce Proje hazırlığında idi. Proje Bakanlık onayı olmadan Tabi ve Enerji Bakanlığı ödenek yapmaz yapamaz. Kel Mehmet olarak hitabta kulanmış olduğunuz kelimeye gülüyorum
Vatandaş 4 yıl önce
Müdüre laf yok onlar koltuk süsüdür
Beyciler 4 yıl önce
Bizdki muhtarda aynı azasıda aynı mahallde varlarmı yoklarmı belli değiller nerde ne oluyor farkında bile değilller mahallede SORUMSUZLAR
Gumushaneli sahin 4 yıl önce
Herkes atip tutmus.
Mahalle sakini olarak bir kac kelam lafta ben etmek istedim.
Evet dogrudur sik sik elektrikler kesiliyor lakin calisan ekipleride gordum.bugun ben yetkililerin birini diregin tepesinde digerini yeni trafo takarken vs gordum.birseyler icin ugrasiliyor gibi.
Can . D 4 yıl önce
DÜZCE NUSRETDIN MAHELESINDEDE AYNI ELETIRIK TELERI TIRAFO YERIN ALTINA NEDEN ALINMAZ HE HANGI CAGDA YASIYORUZ HE VALI BASKAN DUYMUYO KAC SENEDIR YAZIYORUM DEGISEN TEK BIRSEY YOK YOL YAPARLAR SU KANALI ALT YAPI YOK NUSRETDIN MAHALESINDE
Gercek 4 yıl önce
Niye sızlanıyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın