banner851

banner614

1.7 MİLYONA MAL OLMUŞTU

İstanbul Caddesi’ne İstiklal Caddesi havası verdirecek şeklinde lanse edilen ve 1 milyon 700 bin TL’ye mal olan nostaljik tramvay Büyük Cami mevkiinde arızalandı. Yaklaşık 1 saat süren onarım çalışması sonrası tramvay, sefere kaldığı yerden devam etti.

banner619
Yerel Haber 15.01.2018, 16:58 16.01.2018, 14:21
8169

Düzce’de 1 ay önce hizmete başlayan tramvay ilk kez arızalandı! İstanbul Caddesi’ni Yayalaştırma Projesi kapsamında 15 Temmuz Şehitler Parkı ile Düzce Belediyesi arasında gidip gelen nostaljik tramvay, 15 Temmuz Şehitler Parkı istikametinde giderken Büyük Cami mevkiindeki hemzemin geçitte arızalandı.

Arıza nedeniyle PTT önünde durunca araç trafiğini engelleyen tramvay, vatandaşlar ve zabıta ekiplerinin itmesi ile geçidin üzerinden çekildi ve trafiğin normal akışı sağlandı.

Arızalanan tramvayın vatmanı telefonu ile irtibat kurduğu kişilerden aldığı talimatlar doğrultusunda tramvayın tamiratını yaparak seferine devam etti.

Yayalaştırma Projesi kapsamında İstanbul Caddesi’nde Beyoğlu’nun meşhur İstiklal Caddesi havasını estirecek şeklinde lanse edilen nostaljik tramvay Lokomotif ve rayları ile birlikte belediyeye maliyeti 1 milyon 700 bin TL olmuştu.


Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (50)
Aziziyeli 4 yıl önce
İkiyle Vurdurum Başka Türlü Çalışmaz . Yada Eksoz Bilyası Dağılmıştır....
HIZLI TREN 4 yıl önce
Durmak yok ittirmeye devam. Yurrrüüü anca gidersin. Sizi gidi rantiyeciler sizi.
madur 4 yıl önce
o kadar yol atediyo ki mazur görün o başkan o nu garajına çeksin kendisi gibi
chick 4 yıl önce
1 milyon tl de tadilatına gider şimdi bunun, istanbulun eskilerini getirince böyle oluyor tabii :D
kul yapısı sonuçta 4 yıl önce
adamlar milyar dolar harcadıkları makineyi kaybediyorlar, arıza yapmayacak diye bir kuralmı var. deneme kontrol uyum vs olabilir, bu kadar basit şeyleri malzeme yapmayın. adamlar dağları deldi, unutmadık engin civan vs milletin paralarının heder edildiği günleri
Duzceli 4 yıl önce
Tranvayin yolda kalma sebebi cift yonlu direksiyon oldugundan kaptanin olmadin yerdeki el freni cekilmis tranvay ondan yolda kalmis tra vaya binen yaramaz cocuklar yalmis
Düzceli 4 yıl önce
Türk Dil Kurumu Sözlüğünde nostalji kelimesinin anlamı ‘’ Geçmişte kalan güzelliklere olan özlem duygusu ve bu duygunun baskın bir duruma gelmesi, geçmişseverlik, gündedün’’ olarak tanımlanmışken Düzce de hiçbir zaman olmamış bir tramvayın halka Nostaljik diye sunulmasının ne kadar anlamsız olduğu su götürmez bir gerçektir. Bazı yorumcuların da belirttiği gibi bu tramvay ancak bir oyuncak olabilir.
Evet Evet 4 yıl önce
Önemli olan kaça mal olduğu değil, paranın nereye gittiği. 2 trilyonluk bişey var sanki ortada. memlekete bak şaka gibi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın