banner851

banner614

2. DÖNÜŞÜM ÇOK FARKLI OLACAK!

banner619

Düzce'nin ikinci Akçakoca'nın ise ilk Kentsel Dönüşüm Projesi için bugün düğmeye basıldı. Projeyi içine alan Akçakoca Cumhuriyet Meydanı'ndaki eski belediye binasının yıkım işlemi gerçekleştirildi. Yıkım işlemi sırasında basına bilgiler veren Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Camikebir Mahallesi'nde uygulanan dönüşümden çok farklı şekilde hazırlanan projenin 2 ya da 3 sene içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

banner846
Yerel Haber 24.05.2017, 13:55 25.05.2017, 17:27
5478
banner844

İlk kentsel dönüşüm projesinin il merkezindeki Camikebir Mahallesi'nde gerçekleştirildiği Düzce'de 2. dönüşümün adresi Akçakoca ilçesi oldu. Geçtiğimiz yıl başlatılan turizm odaklı yeniden yapılanma süreci ile bir çok projenin başladığı ve tamamlanma aşamasına geldiği ilçede şimdi de Kentsel Dönüşüm çalışmalarının startı verildi. Bu kapsamda eski belediye binasının yıkım işlemi bugün gerçekleştirildi.

"Akçakoca’nın çehresini tümden değiştirecek" 
Yıkım işlemi sırasında, gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca’nın çehresini tümden değiştirecek olan projenin yıkım çalışmaları ile başladığını söyledi.

Dönüşüm uygulanacak alandaki bazı hak sahibi ile mahkemelik olduklarını anımsatan Başkan Yemenici, sorunların kısa sürede aşılmasının hedeflendiğini anlattı. 

"2-3 sene sonra bitirilecek"
Akçakoca Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesinin bu yıl içerisinde yapılmasının  planlandığı belirten Yemenici, şöyle devam etti: "2-3 sene sonra bitirilecektir. Bir iki ufak aksaklıklar var. Ancak bu sorunlarda aşılacaktır. Burası tamamlandığında bu bölge çehresi değişen bir yer haline gelecek. Bittiğinde Akçakoca’nın ekonomisi de kazanacak."

İlk dönüşüm projesi toplu konuttu
Düzce'nin ikinci Akçakoca'nın ise ilk kentsel dönüşüm projesi Camikebir Mahallesi'nde uygulanandan çok farklı amaçla projelendirildi. Düzce Belediyesi, şehrin göbeği denilebilecek bir alanı toplu konut olarak değerlendirirken, Akçakoca Belediyesi, yaklaşık 24 dönümlük alanın 3-4 dönümünü meydan olarak kullanacak. Bu alanda, yeşil alanlar, havuz, anfi ve  250 araçlık otopark olacak. 

Yorumlar (10)
Mehmet Keleş istifa 4 yıl önce
Sonunda gidiyor
başkan 4 yıl önce
niye gitsin.tulum çıkardı..eskisi gibi aynı oyu aldı ve alacakda..
Demedi demeyin 4 yıl önce
30, 40 yıl önceki fotolara bakın. Güzelim iskele plajı, armutçu ağzı plajı, çınar oteli plajının yerinde yeller esiyor. Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm. Akçakoca'ya yazık olacak....
üvey 4 yıl önce
düzce türkiyenin batısının üvey çocuğu gibi
deniz 4 yıl önce
Duzce hani kentsel donusum ismet pasa namik kemal okullari osb leri cevre yollari stad isi fuar alani bu yatirimlar ne oldu duzce yatirimda sinifta kaldi yazik biz kirli hava solumaya devam sayin ozluden umudum vardi o umut ta gitti yazi
duzceli 4 yıl önce
Duzceden bakan degil basbakanda ciksa duzceye hizmet gelmez
yaşasın yeşillikler.. 4 yıl önce
yeşillikler dururken betonlaşma neyin nesi.insanlar betondan nefret ettiler.osmaniye mh.baahçe kafenin yanındaki şok marketin duvarı gibi beton..nasılolsa birdaha gelemeyeceksin bari betonlaştırmada hayır duası al..
akçakocalı 4 yıl önce
Bu mu kentsel dönüşüm. merkez cami yanındaki canım yeşilliği park alanını kaldırın betonlaştırın. 1 seneden beri toz çamur içinde hala yapılacak. eskisinden iyi mi olacak. kim kazanacak bu işlerden??????
akçakocalı 4 yıl önce
Beğenmedim tiki koyan neyi beğenmedi anlamış değilim. yeşile karşı doğa düşmanıysanız o başka. ya da AKP li olsun isterse de ağzımıza etsin diyorsanız o da başka..
vatandaş 4 yıl önce
Eski sanayiye sıra ne zaman gelicek faruk özlü yüzde 99 bakanlığı el değiştircek yeni kurultayla düzcede hiçbirşey yapmadan sanayi için gidicek biraz düzce için çalışsalar artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın