banner851

banner614

20 DÖNÜMLÜK FINDIKLIĞI ATEŞE VERDİ

Çilimli Kafyayla Köyünde çalılık alanda çıkan arazi yangınında 20 dönümlük zarar gördü. Fındıklık olduğu öğrenilen alanın aralarında anlaşmazlık olan mirasçısı tarafından ateşe verildiği üzerinde duruluyor.

banner619
Yerel Haber 12.12.2016, 10:09 12.12.2016, 11:01
6485
20 DÖNÜMLÜK FINDIKLIĞI ATEŞE VERDİ

Çilimli Kafyayla Köyünde 20 dönümlük fındıklıktaki bulunan çalılık arazide çıkan yangın söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Kafyayla Köyü Mercatepe mevkiinde bulunan 20 dönümlük fındıklık alanın mirasçılarından biri tarafından dün gündüz saatlerinde ateşe verildiği iddia edildi.

Yangının çıktığı noktaya ulaşımın olmaması nedeniyle itfaiye ve orman ekipleri alevlere müdahale edemedi. Köy halkı yaya olarak ulaşım sağladıkları arazideki yangına kazma ve küreklerle müdahale ederek söndürdü.

Çilimli Kaymakamı Mahmut Şener, Çilimli İlçe Komutanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri bölgeye gelerek son durum hakkında bilgi aldı. Yerleşim yerlerine sıçramadan söndürülen yangın sebebiyle çalılık ve ağaçların bulunduğu 20 dönümlük fındıklıkta zarar oluştu.

banner844
Yorumlar (11)
McCarthy 5 yıl önce
Bizde anız yakıyorlar sanıyorduk. Ah şu mal para sevdalılığı. Allah herkese sağlıklı düşünmek nasip etsin. Abilerime sesleniyorum. Sizinde çocuklarınız arkanızdan böyle şeyler yapmaması için malınızı ya satıp harcayın, yada zamanında bölüp paylaştırın.
hakki 5 yıl önce
Sanki yerleri helal. Dogmamis yetimin hakki var oralarda kac para verip aldiniz sanki oralari ormanlari yakıp diktiniz. Haktir hepsi bunlara...
musa 5 yıl önce
10..12..14 para degilmi siz neyin pesindesiniz
Fufu'ya yanıt 5 yıl önce
Tabi tabi ormanları yakıp fındık alanı açarken epey alın teri dökmüşsünüzdür
fufu 5 yıl önce
Sen hiç sabahın 5'inde daha çiğsi kalkmamış tarlaya girip örümcek ağlarına takılan yüzüyle 5 - 10 metrelik palalar yayıp fındık toplamadın heralde, yattığın yerden eleştiri yapıyosun. 10-12 ne kardeşim biz neler çekiyoruz 1-2 ay boyunca o fındığı toplayabilmek için. Hazırcı insanın hali bi başka. Alın teri yatıyor o tarlalarda.
Vatandaş 5 yıl önce
Başkaları gibi kan dökeceğine yakmış helal olsun
yahu 5 yıl önce
Ofke gelince akil bastan cikarmis bu ornekteki gibi
TALHA 5 yıl önce
Sana Helalll olsun ...
Üretici 5 yıl önce
Bence fındık para etmiyor diye yakmış olabilirler
Duzceli 5 yıl önce
Demekki adamin hakkini vermemisler oda hem gemileri hemde limanlari yakmis adamda iyi cesaret varmis helal olsun ama simdi ne olcak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın