banner851

banner614

25 GÜNDÜR SUSUZLAR

Konuralp’e bağlı Hatipli Ketenciler Köyü haftalardır susuzluğa karşı mücadele veriyor. Susuzluk nedeniyle temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan köy halkı çözüm istiyor.

banner619
Yerel Haber 27.08.2018, 10:57 27.08.2018, 16:53
2132

Geçen yıl yaşadıkları su sıkıntısı nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşayan ve yaz aylarını susuz geçiren Hatipli Ketenciler Köyü’nde aynı sıkıntı bu yıl da baş gösterdi. Köy halkı neredeyse bir aydır su sıkıntısı yaşıyor ve çözüm bekliyor.

Konuralp’in Hatipli Ketenciler Köyü’nde yaşayan yaklaşık 30 hane susuzlukla boğuşuyor. Köylüler isyan bayrağını çekti. Köyde oturan vatandaşlar whatsapp ihbar hattımıza yaşadıkları sıkıntıyı anlatarak artık bu duruma bir çözüm bulunması gerektiğini söylediler.  Köy sakinleri, köyün uzağında bulunan bir çeşmeden su taşımak zorunda kalıyor.

Özellikle son iki yıldır aynı sıkıntıyı yaşadıklarını söyleyen köylüler, artık bu konuda çok sıkıntı çekmeye başladıklarını, yaz aylarında susuzlukla boğuşmak zorunda kaldıklarını da ifade ettiler. Yaşanan sıkıntının çözümü konusunda yetkililerin ne zaman çalışma başlayacağı da köy halkı tarafından merak edilen konular arasında.

Haber: M. AYDIN

Diğer haberimiz: http://www.oncurtv.com/gundem/koy-ayaga-kalkti-h128552.html

banner844
Yorumlar (10)
nsm 3 yıl önce
su sorunundan bahsedenlerin alayinin, sanki akp'ye %70 oy vermemis düzceli degil de, uganda halkiymis gibi yapmalarina bayiliyorum vesselam.
dzceli 3 yıl önce
2gndr bahçe kynde de sular yok olsada sade çamur akar bu sorun 2gnlk degil ben yazmaktan beyaz masay aramaktan bktm
Zeki 3 yıl önce
Millet uzaya çıkıyor istanbul u doyuracak suyumuz var fakat susuzluk çekiyoruz sorumluluğunu yerine getirmeyen yöneticiler bu kadar halkın hesabını veremezsiniz Allah ın hışmından kurtulamazsınız
köylüm 3 yıl önce
Merkeze Bağlı Aybaşı Köyü 3 aydır susuzuz sayın basın mensupları sesimiz olun köye gelin VALİ Beye nedense bu sorunlar ulaşmıyor çekin yollayın Abdest almaya ihtiyaç karşılamaya su yok kasabadan parayla su alıp içiyoruz hayvanlar telef olacak Devlet Babadır evlatlarını susuz bırakmasın.
Gölyaka Yazıpınar mah 3 yıl önce
Gölyakanın yazıpınar mahallesi de aynı şekilde madur. bir köy olmaması ve belediyeye bağlı olmasına rağmen belediye bu konuda hiç bir şey yapmıyor. vergilere gelirken para alan belediye susuzluk karşısındn kulaklarını tıkayıp gözlerini kapatıyor!!!
Duzceli 3 yıl önce
Ketenciler koyunde yasiyorum gecen yila kadar biliyorsunuz susuzlugumuzu 30 yildir var bu sikinti koyumuzde cozum ise sontajdir nasirli koyu kendileri para toplayip yaptilar sontaji susuzluk kalmadi bizde ise kimse elini cebine atmaz hazir bekliyolar
.... 3 yıl önce
Akçakoca köyleri de aynı sıkıntıdan muzdarip
Keleş 3 yıl önce
Bizdede aynı.sıkıntı.cumayeri.AKPINAR KÖYÜ.SUYLA.ILGILENEN.YOK.DİLEKÇE VERILDI.1 AYDIR ŞU TAŞIYORUZ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın