banner614

25 YILDIR BÖYLE!

banner619

D-100 Karayolu yan yol kenarında dükkanları bulunan sanayi sitesi esnafı, her yağmur sonrası tıkanan logara isyan eder hale geldi. 25 yıldır aynı sorunla uğraştıklarını ifade eden esnaflar, dereye dönen yol için belediye başkanından bot istedi.

banner846
Yerel Haber 30.09.2015, 14:53
5944
25 YILDIR BÖYLE!
banner844
D-100 Karayolu kenarında sanayi sitesinde her yağmur sonrası yine “bilindik” manzaralar ortaya çıktı.  Dün akşamdan bu yana etkisini sürdüren yağmur sonrası D-100 kenarındaki yan yol Asar Deresini aratmayınca, sanayi esnaf çareyi yolu kapatmakta buldu.

Yağmurluklarını giyen ve paçalarını sıvayan esnaf, yolu kaplayan yağmur sularının dükkanlarına girmemesi için tıkanan logarı kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı. 25 yıldır aynı sorunla boğuştuklarını iddia eden esnaf, 6 dükkanın her yağmurda su baskını ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e de sitemli olan bazı esnaflar, başkanın makam aracından yola çıkarak göndermelerde bulundu.

AUDİ MARKA LOGAR MAKİNASI İSTİYORUZ

Bir esnaf, “havuzumuz dolmadığı için üzülüyorduk. Bugün doldu havuzumuz. Bunun çaresini biz biliyoruz. Başkanımızda çok hassas zaten bu konuda. Audi marka logar makinası arıyor. Bulamadığı için açamadı. İnşallah o marka logar makinası çıkarsa yollarımıza da açılacak. Belediye başkanı ve encümeninden bir bot istiyoruz. “diye konuştu.

BÜTÇE YETMEZ CEVABI

Her yıl aynı sorunun baş gösterdiği sanayi sitesinde durumu belediyeye ileten esnaf, karşılığında “bütçe yetersiz” karşılığını almış…

Esnaf, “25 yıldan beri bu böyle. Biz dilekçe ile ilettik belediyeye… Bize bütçemiz o logarı açmaya yetmez dendi. Bana logar yetmiyor. Geçen yıl dükkanlara giden su bilgisayarları yaktı. Kimse ilgilenmedi. Bu yıllardan beri böyle… Yazın denize gidemedik, burada özlemimizi giderdik. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

İŞİ GÜCÜ BIRAKTIK LOGAR TEMİZLİYORUZ

Belediyeye şikayetini ileten esnaf, ilgisizliğe sitem etti.Bir başka esnaf, “ Belediyeyi dün akşamdan beri arıyorum. Hiç kimse gelmedi. Yoğunlarmış… yazık günah işi gücü bıraktık logar temizliyoruz. “ifadelerini kullandı.
Yorumlar (15)
DZC 6 yıl önce
Tamir ettiğiniz araçlardan çıkan pis yağları - atık malzemeleri atın logarlara son dovlöt bize bakmii yürü be
nsm 6 yıl önce
Allah''in verdigi aklinizi kullanmadiginiz sürece, hizmet alamadiginz insanlara %60 oy verenler olarak, hülloooog cekmeye ve sürünmeye mahkumsunuz. kasimda görecegiz akilinizi kullanip kullanmadiginizi!
DÜZCE adlı yorum yapan bi 6 yıl önce
kardeş tespitin çok yerindedir. ufak adam olan ismail bayramdan başkası değildir bunun şuçlusu, tabi ona bu projeyi sunan o ufak çaplı bilgisiz personel ve projenin yanlış oldunu karşı cıkmayan yandaş meclis üyeleri...
arızalı arabanın sahibi 6 yıl önce
esnafın araba artıklarına mazgal mı yetişir, dükkanlarının önünü babasının malı gibi kullanan yoldan geçene saygısı olmayan müşteriyi kaz olarak gören, Allah korkusu olmayan insanlara bir uyarıdır belki de... Bu taraftan bakın bir de...
enes 6 yıl önce
vermeyin keleşe vermeyin akp ye. ulan yerel yönetim bu ya bir kez chp gelsin bak nasıl koştururlar bu işleri. hazır reklamlık malzeme dolu düzce.
düzce 6 yıl önce
Bunun esas sorumlusu e5in kenarlarini toprak döküp ağaç diken,suyun akışını kesen ismail bayram dir.o ağaçları ve toprak yığınlarını e5in kenarindan kaldırılması lazım. Ozaman su v kanalından akar
YENİ MAHALLELİ 6 yıl önce
BİZ BUNU HAK ETTİK... ŞİMDİ SANDIK GELİYOR .. BİZ MİLLET OLARAK BU GÜNLERİ UNUTURUZ.
vefa.. 6 yıl önce
Secimlerde isteyin ne istiyosaniz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı