banner851

banner955

3. EVLİĞİNİ YAPAN TÜRKLER DE 50 BİN TL’Yİ GÖZDEN ÇIKARACAK…

Tartışmalı kararları ve yabancı karşıtı uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez kancayı evlenme ücretlerine taktı. 2022 yılında nikâh ücretlerine zam yapılacağını belirten Özcan, Türk olup 3. kez evlenenden 50 bin TL, taraflardan en az birinin yabancı olduğu evliliklerde ise 100 bin TL alınması için çalışma yaptıklarını açıkladı.

Yerel Haber 11.11.2021, 17:57
1943
3. EVLİĞİNİ YAPAN TÜRKLER DE 50 BİN TL’Yİ GÖZDEN ÇIKARACAK…

Bolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan, 2022 yılı bütçe gelir tarifeleri hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Skandal uygulamalarının yanı sıra, ayı heykeli ve bir vatandaşla arasında geçen diyaloğu imalı anlatışıyla da Türkiye gündeminde yer bulan Özcan, bu kez belediyenin nikâh ücretleri üzerinden yabancı uyrukları zor sokmayı planladığını açıkladı. Özcan, 3. evliliğini yapan Türk vatandaşları için de nikâh ücretini 50 bin TL’ye katladı.

Özcan, planlanan tarifeler arasında en çok tartışılacak olanın nikâh ücretleri olacağını belirterek, “Şimdi taraflardan ikisinin de ilk nikâhıysa fiyat tarifesindeki düşük rakam uygulanacak, yani iki tarafında da ilk evliliğiyse ucuz olacak. Taraflardan birinin ikinci nikâhı olması halinde, nikâh ücreti 5 bin lira. Taraflardan birinin üçüncü nikâhı olması halinde nikâh ücreti 50 bin lira. Taraflardan birisinin veya ikisinin de yabancı uyruklu olması halinde nikâh ücreti 100 bin lira” dedi.

‘Amaç aile bütünlüğünü korumak’

Fiyat tarifesindeki uygulamayı boşandırmayı özendirmemek ve yabancıların Bolu’da evlenerek kente yerleşmesini engellemek için yaptıklarını ifade ederek, “Bunu ne için yapıyoruz? İlk üç maddede aileyi korumak için, boşandırmayı özendirmemek için. Anayasa’nın 74 ve 76’ncı maddelerine göre aile bütünlüğünü korumak için uygulama yapıyoruz. Peki, taraflardan birinin yabancı uyruklu olması ya da ikisinin de yabancı uyruklu olmasını halinde, ‘100 bin liradır nikâh ücreti’ derken neyi kast ediyoruz? İki şeyi kast ediyoruz. Hanımı ölmüş. Bizim amca gidiyor, yabancı bir kadını alıp getiriyor. Çoğunda da dolandırılıyor amcamız. Ama çoluğu, çocuğu huzursuz. Miras hukuku konusunda sıkıntılar ortaya çıkıyor. İkincisi iki tane yabancı uyruklu Bolu’da evlenmesin diye. Bolu’ya yerleşmesin diye. Bolu’da çoluk çocuk sahibi olmasın diye. İki Suriyeli, iki Iraklı burada evlenmesin diye bu düzenlemeyi getiriyoruz” diye konuştu.

 (İHA / Öncü Haber Merkezi)

Yorumlar (14)
Vatandaş 1 yıl önce
Uygulama çok doğru,artık beni israil halkı istedigi hibi Türkiye'ye yerlesemeyecek
Boşver 1 yıl önce
Helal olsun başkana
Düzceli 1 yıl önce
Evet keşke bolu da yaşasaydık
Duzceliye cvp 1 yıl önce
Sen nasil vatandasssin.Sana kalsa Duzceyi satacan araba..Lan Araplar turklerle nasl dalga gecti tvde gormedinmi.Muz yiyorlarmis biz ekmek yiyecekmisiz.Senin gibi hainler yuzunden bu vatansiz mulreciler hala burda..Seninde A.B.V.Sizin gibiler varken dusmana gerek yok...
Hlk 1 yıl önce
Oncu noldu yorumlari yayinlamayi niye yaomiyon.En sağlam baskan.Oncu Adamlar muz yiyerek Turklere hakaret ediyor niye yayinlamiyon.Sen Turkmusun arapmisin.Siz ekmek yiyin biz miz yiyoruz diye Turklerle dalga gecen araplari koruyosun..Siz ne yandas bi gazetesiniz.
Eline sağlık başkan 1 yıl önce
Teşekkürler. Keşke boluda yaşasaydım.
YAVUZ0881 1 yıl önce
Helal olsun başkan adamın dibi düzce ye senin gibi biri başkan olsa nerde
Akepeli 1 yıl önce
Gecenlerde Arap gencleri Muz yiyerek Turkleri aşağilamislardi.Biz muz yeriz siz ekmek yiyin diye dunyada hicbir ulkeye kabul edilmeyen bu arsizlar birde aşağilamislardi.Siz hala arap yalamalarina musamaha gostermeye arap balauilarini desdeklemeye devam edin.Yaa cedidiye parkinda cocuklar bizim evde cok süt var cogunu dokuyoruz bu kedilere verelimde ac kalmasinlar dediler bana..Siz hala bunlarin nesinin magdurlugundan bahsediyorsunuz.Arap bayrama gidiyorsa ondan mağdurluk değil Turk halkinin iyi niyetliliğinı sömürmek denir.Acin gozunüzu artik..Go home arap multeci.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız