banner851

banner955

3 YILDIR ÇALMADIK KAPI BIRAKMADI

Akçakoca’nın Yenice Köyü’nde yaşayan Murat Aşık, 3 yıl önce yaşanan sel afetinin ardından köyde çalışma yürüten Düzce İl Özel İdaresi ekiplerinin tapulu fındık arazisine zarar verdiğini ancak o günden bu güne zararının karşılanması için yaptığı girişimlerden sonuç alamadığını belirterek, Düzce Valisi Cevdet Atay’dan yardım istedi.

Yerel Haber 26.09.2022, 16:45 26.09.2022, 16:03
2508

2019 yılında Akçakoca’yı vuran sel afeti, 7 kişinin hayatını kaybetmesine ve milyonlarca liralık maddi kayba yol açmıştı. Yolların ve köprülerin çöktüğü, ekili tarım arazilerinin sular altında kaldığı felaketin açtığı yaraların sarılması sırasında ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmemesi ise bazı vatandaşların zor zamanlar yaşamasına neden oluyor.  


Selin ardından Akçakoca’nın Yenice Köyü’nün bozulan yollarını onaran özel idare ekiplerinin, çalışmalar sırasında fındık bahçesine büyük zarar verdiğini belirten köy sakini Murat Aşık, 3 yıldır maddi olarak kayıp yaşadığını anlattı.
Tapulu arazisine özel idare tarafından dökülen taşlar nedeniyle yaklaşık 2 dönüm fındık bahçesinin olumsuz etkilendiğini kaydeden Aşık, 3 sene boyunca zararın karşılanması ve giderilmesi için gerek  kaymakamlık gerekse özel idareye başvurduğu halde hiçbir sonuç alamamasından yakındı.


“SON ÇAREM SAYIN VALİMİZ”
Aşık, en son çare olarak Düzce Valisi Cevdet Atay’dan yardım istediğini belirterek, “2019 yılında yol çalışmasında 2 dönümlük tapulu fındık bahçem zarar gördü. Tüm müracaatlarımı yaptım. Ancak 3 senede hiçbir cevap alamadım. 2 ton çıkan fındık bahçemden bu sene 500 kilo aldım. Son çare olarak Düzce valimizden yardım istiyorum.” dedi. 
Aşık, mağduriyetinin giderilmemesi halinde mahkemeye giderek, hukuki yollarla hakkını arayacağını sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (4)
fındıkçı amele 2 ay önce
bu sene fındık yoktu ustam 500 iyi çıkmış
ralf tezmana 2 ay önce
2 dönümden 2 ton nasıl alıyon dayı sen ne yedin içtin öyle?
Semi 2 ay önce
Fındık bahçesine benzemiyor..sahtekarlık pesinde
Samet 2 ay önce
Cakal..nereye dokmusler tasi..yolun kenarina dokmusler..nerde findiga zarar vermisler.uyanik seni..devleti yontmaya calisiyorsun..yetmedimi devletten aldigin gubre mazot destegi..Uyanik seni.okey masalarindami yedin aldigin destekleri..hadi basgit isine..