banner851

banner614

30 AĞUSTOS ZAFER DESTANI

30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 91'inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajları yayınlandı. Düzce Valisi Ali İhsan Su’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında “ Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atat

banner619
Yerel Haber 30.08.2013, 09:56
330
30 AĞUSTOS ZAFER DESTANI


30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 91'inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajları yayınlandı.

Düzce Valisi Ali İhsan Su’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında “ Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bizler de emanet aldığımız vatanımızı her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle birlik beraberlik içinde çalışmalıyız. ”dedi.

Zafer Bayramı kutlu olsun

30 Ağustos’u bir ‘Zafer Destanı’ olarak niteleyen Başkan İsmail Bayram ise mesajında şu görüşlere yer verdi: “30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür. Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuza da Zafer Bayramı kutlu olsun.”

Belleğimizden asla silinmeyecek

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ise Tarihten silinmek istenen milletimizin, bilakis tarihe yön vermeye devam edeceğinin en açık mesajlarından biri olan 30 Ağustos zaferi, milli belleğimizden asla silinmeyecektir. Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir.30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Bu bakımdan, 30 Ağustos aziz milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimizin ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir."ifadelerini kullandı.

Emperyalizmden Kurtuluş Simgesi

CHP il Başkanı Basri Karslıoğlu, “Emperyalizmden kurtuluş mücadelesinin simgesi olan 30 Ağustos, işgalci emperyalist devletlerin vatan topraklarımızdan atılmasının ne kadar zor şartlarda gerçekleştirildiğini göstermesinin yanında, vatanımızın sahip olduğu jeopolitik konum açısından da topraklarımızın korunması gerekliliğini dün olduğu gibi bugünde gözlerimizin önüne sermektedir. Lozan Antlaşması ile Emperyalizmin belgesi Sevr paçavrası yırtılıp atılmış olsa dahi günümüzde yaşananlar sürecin bitmediğini ve hiçbir zamanda bitmeyeceğini göstermektedir” dedi.
İnancın zirvesidir

MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz, “19 Mayıs 1919'da başlayan İstiklal Mücadelemiz, 91 yıl önce, 30 Ağustos 1922'deki zaferle taçlanmıştır. Şüphesiz ki bu zafer cesaret ve fedakârlığın, azim ve gayretin, tevekkül ve inancın zirvesidir, şahikasıdır. İşgal güçlerine karşı kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir” dedi.


Milleti ordusuna sahip çıkmaktadır

İşçi partisi İl başkanı Fethi Sönmez, "Milletimiz 30 Ağustos’ta yine ayaktadır.Türk Milleti ordusuna sahip çıkmaktadır.Millet, Ordusunu düşmana teslim etmeyecektir.Ayağa kalkan halk, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bu esaretten kurtaracaktır.Halk birleşerek, BOP Eşbaşkanlığını tahtından indirecek ve milletin hükümetini kuracaktır.30 Ağustos Zafer Bayramı,yeni zaferlerin yoluna aydınlatmaktadır."dedi.

Haber, S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)