banner851

banner614

30 YILDA SIFIR YATIRIM!

banner619

Kardüz bu gidişle zor Türkiye'nin Davos'u olur! Otuz yıllık mazide tesisleşme adına gelinen nokta sıfır yatırım! Yol ve elektrik sorunu aşılarak altyapı hazırlandı, turizm gelişim bölgesi ilan edilerek yatırımcının önü de açıldı! Ancak bir kış mevsimine daha yatırımsız giriliyor! Kayak turizmi için biçilmiş kaftan konumundaki Kardüz Yaylası yıllardır yatırımcı bekleyedursun komşu il Bolu, Abant ve Kartalkaya ile adeta oteller diyarına dönüştü.

banner846
Yerel Haber 17.11.2017, 12:51 18.11.2017, 17:36
2640
banner844

Kardüz, turizme açılamadan bir kış sezonuna daha giriyor! Hala bölgeye tesis için bir çivi çakılmadı!   

Düzce yerinde top sektiriyor
Kış turizmi denilince ilk akla gelen adres olan Gölyaka sınırları içerisinde bulunan Kardüz'de elektrik ve yol başta olmak üzere gerekli alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanmasına karşılık hala yatırım için Düzce'nin kapısı çalınmıyor. Kayak sporu için gerekli yatırım ve tesisleşme yapıldığında gözde kayak merkezleri ile yarışacak düzeye kısa sürede geleceğine kesin gözüyle bakılan Kardüz'ün kaderi iç çekip beklemek oluyor. Kartalkaya'nın öne çıktığı yıllarda Kardüz'ün de değerlendirilmesi talebinin üzerinden geçen 30 yılda Bolu kış turizminde almış başını giderken Düzce yerinde top sektiriyor. Düzce'yi Ankara'da temsil eden siyasilerin artık söylemlerindeki gibi "Kardüz'ü Türkiye'nin Davos'u" yapması beklenerdursun komşumuz adeta oteller diyarına dönüştü.
  
Avusturya'ya kadar gidildi  
Son yıllarda kıymeti çok geç de olsa anlaşılan Kardüz Yaylası için valilikte yapılan toplantı üzerine toplantılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan altyapı için gelen ödenekler ve yatırımcıların tercih sebebi olması için turizm gelişim bölgesi ilan edilmesine karşılık henüz tek bir yatırım çekilemedi. Düzce'nin en yüksek tepesi olan ve kış sporları için biçilmiş kaftan konumundaki Kardüz Yaylası'nın kış turizme kazandırılması için çalışmalar Türkiye ile de sınırlı kalmadı. Bundan yaklaşık 3 yıl önce Milletvekili Fevai Arslan ile dönemin Valisi Ali İhsan Su ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in aralarında yer aldığı heyet, Avusturya'ya giderek dünyada kış turizminin bir numarası olarak gösterilen Salzburg şehrinde araştırmalar yapmıştı. Kardüz için yabancı yatırımcılarla da masaya oturulduğu bilinirken aradan geçen yıllarda hiçbir yabancı yatırımcı  kapımızı çalmadı.  

Söylem çok, icraat yok!  
Hırvatlar'dan örnek alınarak bir teleferik sistemi kurulmasının dahi düşünüldüğü Kardüz için şimdi yöneticilerin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Kürsü konuşmalarında, Düzce'nin tesisleşmeye olan ihtiyacı vurgulanarak, “Özel sektörü buraya çekmemiz gerekiyor.” denilse de aylar-yıllar geçiyor, sonuç değişmiyor. Sürekli söylemlerle Düzce için önemi vurgulanan Kardüz'de artık turizme yönelik tesisleşme adına icraata geçilmesi bekleniyor. Uzun yıllardır Türkiye'nin sayılı kayak merkezlerinden birine dönüşmesi gündemde olan bölgenin artık hakettiği noktaya taşınması adına bekleyişlerin yerini somut adımların alması isteniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (19)
Yatırımcı Bilgi Merkezi – 4 yıl önce
Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Türkiye gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin derim. Tüm kurumlardan sahibinden
HD 4 yıl önce
orada sezon kısa sürer,kimse yatırım yapmaz
EDEP 4 yıl önce
Kardüzde Mayıs'ın 20 sine kadar kar oluyor, yetmezmi.
ÖZEL İDARE 4 yıl önce
ÖZEL İDARE VEYA VALİLİK VEYA BELEDİYELER BİRLİĞİ BURAYA BİR AHŞAP KÜTÜK TEN OTEL YAPAMAZ MI YOLU AÇILDI ELEKTRİK VAR SU VAR HAYAT VAR BIRAKIN DIŞ TURİZMİ DÜZCELİ YARARLANSIN HERKES GELİR BİZ BİR ADIM ATALIM GERİSİ GELİR
Reisin yalakasına cevap 4 yıl önce
Özcan budak olmasaydı turizmin t si ni bilen olmazdı turizme yıllardır tek başına mücadele veriyor kim destek veriyor senden benden daha düzceli O! Sen meyve veren ağacı taşlarsın anca
EDEP 4 yıl önce
Ben 13 yaşında yaz tatillerimi yaylada geçiriken buraya verem hastanesi yapılacak dediler ben 45 yaşıma geldim henüz hiçbirşey gelmedi. 2019 seçimlerine hayal pazarlıyorlar.
reisin arkadaşı 4 yıl önce
kardüzün ismi özcan Budak yaylası olarak değiştirilmeli. turizm müdürünün beceriksizliğini gelecek kuşaklarında bilmesi gerekli.
Mehmet 4 yıl önce
Yatırımcıyı zorla getirecek olan vekiller başkanlar sanayiciler vakıflardır prosedürü bilmeyenler valiye müdüre çamur atmasın kamu elektiriğini yolunu yaptı iş artık düzcenin yetkililerinde
Duzceli 4 yıl önce
Bir Düzceli olarak diyorum ki bu Düzce'den bi cacık olmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın