banner851

banner614

4 AY SONRA AÇILDI

banner619

Yığılca’da Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne ait orman deposunun yolu 4 ay gibi uzun bir sürenin ardından tekrar ulaşıma açıldı. 4 aydır karın geçit vermediği yol, Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda açıldı.

banner846
Yerel Haber 21.03.2012, 12:52
206
4 AY SONRA AÇILDI
banner844

Düzce'de bu ayın ilk haftalarına kadar etkili olan yoğun kar yağışının en çok vurduğu ilçelerin başında gelen Yığılca'da hala bazı bölgelerde karın erimemesi nedeniyle ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor. İşte bu yollardan biri olan Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü'nün Paşabükü orman içi deposu yolu 4 aydır kar engeli nedeniyle kapalıydı. Havaların düzelmesi ile birlikte yolun tekrar ulaşıma açılması için harekete geçen Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri bugün yoğun bir çalışma içerisine girerek yolu tekrar ulaşıma açtı. Yığılca İşletme Müdürlüğü'ne ait iş makinesi ile yapılan çalışmalar sonucunda yer yer bir metreyi bulan karla kaplı yol 4 ayın ardından yeniden açıldı. Yığılca Orman İşletme Müdürü Hüseyin Bulut da kar ile mücadele çalışmalarını bizzat denetledi.

Öte yandan yolun açılması sonrası orman emvallerinin depodan nakil edilmesi için gerekli işlemlerin de kısa süre içerisinde yapılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)