banner851

banner614

6 KÖY MAĞDUR!

banner619

Merkeze bağlı 6 köy mağdur… Türk Telekom’a ait kabloların çalındığı iddiasıyla telefonsuz ve internetsiz kalan vatandaşlar, girişimlerden sonuç alamayınca 54 gündür dünyadan bihaber şekilde yaşıyorlar.

banner846
Yerel Haber 03.11.2017, 17:52 03.11.2017, 18:18
3878
banner844

Merkeze bağlı, Gürcüçiftlik, Nuhlar, Hecinler, Hasanlar, Nasırlı ve Akyazı Köyleri tam 54 gündür ne telefondan ne de internet hizmetinden faydalanabiliyor. Türk Telekom’a ait kabloların çalındığı gerekçesiyle haberleşme ihtiyaçlarını giderememekten yakınan bölge halkı, yaşanan mağduriyete son verememenin sıkıntısını yaşıyor.

54 gündür mağdur olan 6 köyün halkı sorunlarının çözümüne yönelik attıkları adımlardan sonuç alamadıklarını ifade ederken gelişmeleri mağdur köylerden birinin muhtarı da doğruladı.

Türk Telekom tarafından köylere yapılması gereken hat için gereken kabloların birkaç gün içerisinde iki kez çalındığını belirten vatandaşlar, o günden sonra telefon ve internetten yararlanamadıklarını dile getirdi. Hizmet olmamasına karşın faturalarını ödemeye devam ettiklerini kaydeden ve çeşitli bahanelerle çözümün ertelendiğinden dert yanan vatandaşlar, yetkililerin harekete geçmesini bekliyor.

Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (6)
Profosore cevap 4 yıl önce
1.si o profosor degil profesör.
2.si eskiden internet mi vardi diyosun oturmus internetten bu haberi okumussun.hatta utanmadan yorum yapmışsın.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.koylumuz de insan o da okuyacak haber girecek internete.sonra ulke neden ilerlemiyo.
Profosor 4 yıl önce
30 yıl önce internet telefon internet mi var-dı? Milyonlarca yıldır yaşayan insanlar son 30 yıldır yaşayanların yakasına yapışacak. Bence ne elektrik ne telefon ne internet olsun . Bin yıl önce yaşayanlar çok daha rahat di bence .
Mağdur Büyük Akyazı 4 yıl önce
21.yy da internet-telefon olmaması ne kadar kötü birşey.Yetkililer neden halkın mağduriyetine çözüm bulmuyor. Turktelekom buna en kısa sürede çözüm bulmalı kazandıkları paralarin hakkını vermeliler. Herkesin işi gücü var.Acil bir durumda lazım olacak haberleşme ihtiyacini yapamayacak kadar aşağıya dusmeyelim lütfen !!!! B
Doğrucu 4 yıl önce
Haberde de yazıyor "Üst üste 2 kez çalındı" diye.Allah aşkına hiç mi kimse görüp de jandarmaya haber verememiş? Ama onlar da haklı, hırsızlar ön kapıdan girip, arka kapıdan çıkıyorlar nasıl olsa...
Komutan 4 yıl önce
OY İSTERLER VERİRİZ AŞ İSTERLER VERIRIZ BİZİM VEKİLLERİMİZ ÇOK ÇALIŞIYORLAR CUMAYERİNDE OLSA ÇOKTAN YAPILIRDI 55 GÜN SANKİ UZAYDA YAŞIYORUZ
Mağdur 4 yıl önce
Nerde devlet nerde bu millet vekilleri. Vergi alınır ona zam buna zam herseye zam gelir ama internet yok kablo yok hırsız çok