banner851

banner614

7 KAT YÜKSELDİ BİLE

Kaynaşlı'nın Sarıyer mahallesinde yüklenici firma tarafından yapımına başlanılan ve 7 katlı inşa edilen TOKİ konutlarının blokları tüm eleştirilere karşın hızla yükseliyor. İmar izni 3 kat olan Kaynaşlı’da yapılan konutların 5 bloğun kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğu görüldü.

banner619
Yerel Haber 21.11.2012, 16:22
207
7 KAT YÜKSELDİ BİLE

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), Kaynaşlı'ya bağlı Sarıyer Mahallesi'nde yaptırılan konuların yüklenici firma tarafından ilk bloğunun temeli temmuz ayında atılmıştı. Temmuz ayında bugüne kadar yapım aşaması devam eden bloklar büyük bir hızla yükseliyor. 7 katlı inşa edilen 5 bloğun kaba inşaatı tamamlanmak üzere olduğu görüldü.
TOKİ'nin ilçe merkezinde yapımına devam ettiği ve 2 kat bodrum artı 5 kat olmak üzere toplam 7 kat olarak projelendirdiği konutlar eleştiri konusu olmuştu.
CHP Kaynaşlı İlçe Başkanı Cemal Çapar “TOKİ'nin konutlarını 3 katlı diye halka sattınız, 7 katlı yaptınız? Diyerek Belediye başkanını halkı kaldırmakla suçlasa da Kaynaşlı’da bloklar hızla yükseliyor.
Bilindiği gibi 12 Kasım Düzce depreminde en büyük yarayı Kaynaşlı almış, depremde büyük hasar gören ilçelerde kat imar izni 3 kat verilmişti.

Düzce’de kat izninin arttırılması tartışmaları sürerken Kaynaşlı’da yapımına başlanan TOKİ konutları ise hızla yükselmeye devam ediyor.

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)