banner851

banner614

ABD'YE GİTMEDEN ZİYARET

Türkiye Şampiyonu Kız Voleybol Takımı, ABD'nin Chicago kentinde gerçekleştirilecek dostluk maçı için yola çıkmadan önce Vali Ali İhsan Su’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Vali Su, Karadeniz bölge birincisi olarak Düzce'ye büyük bir gurur yaşatan öğrencilerin filenin sultanları olma konusunda önemli adımlar atacağına inandığını vurguladı.

banner619
Yerel Haber 06.09.2013, 18:00
211
ABD'YE GİTMEDEN ZİYARET

23 Nisan 2013 tarihinde Ankara’da yapılan Türkiye Şampiyonasında birinci olan Fehmi Öney Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurdu Kız Voleybol Takımı Amerika’ya gitmeden önce Düzce Valisi Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Ali İhsan Su; “Böyle bir müesseseye yerini bağışlayan değerli hayırsever Şükran Öney’e, yardımları için Erdoğan Bıyık’a ve bütün hayırseverlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Amerika'nın Chicago kentinde düzenlenecek olan dostluk maçına gidecekler, onlara hayırlı yolculuklar diliyorum, başarılarının devamını diliyorum. Evlatlarımızın da filenin sultanları olma konusunda önemli adımlar atacaklarına inanıyorum.” ifadelerinde bulundu.

 

Düzce'nin gururu oldular

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca kabul edilen “Uluslararası Spor Değişim Programı Projesi” kapsamında, yurt genelindeki 7 bölgede koruma ve bakım altındaki 14-18 yaş grubu gençlerden kız ve erkek voleybol takımları oluşturulmuş, bu takımlar arasında Amasya ilinde düzenlenen müsabakalarla, Fehmi Öney Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü Kız Voleybol Takımı, Karadeniz bölge birincisi olmuştu. Bölge birincisi Fehmi Öney Sevgi Evleri Kız Voleybol Takımı, 23 Nisan 2013 tarihinde Ankara'da düzenlenen törenle ödüllerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan almıştı. Proje kapsamında şampiyon olan Düzce'nin gururu kız voleybol takımı, 7-14 Eylül 2013 tarihleri arasında ABD'nin Chicago kentinde gerçekleştirilecek dostluk maçına katılacak ve ülkemizi temsil edecek.

Haber; C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)