banner851

banner614

ABHAZYA’DAN GELDİLER

Düzce Abhaz Kültür Derneği 22.Kuruluş Yıldönümünde Abhazya’dan gelen seçkin sanatçılar sergiledikleri performans ve söylemleriyle salondan büyük alkış aldı. Kafkas Halk Dansları topluluğu “Auraasha(AVRAŞA) da büyük takdir topladı. Abhazya Devlet Yetkilisi yaptığı konuşmada “Abhazya dünyanın en güzel yeri sizi bekliyoruz” dedi.

banner619
Yerel Haber 31.05.2014, 14:40
113
ABHAZYA’DAN GELDİLER

Düzce Abhaz Kültür Derneği, kuruluşunun 22.Yıldönümünü coşkulu bir programla kutladı.Abhazya Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden birinin de katıldığı program salondan büyük alkış aldı.

 
Abhazya Cumhuriyeti Devlet Sanatçılarının oluşturduğu “Hadi gelin birlikte şarkı söyleyelim” müzikal şarkı grubu ile Derneğin Kafkas Halk dansları Topluluğu Auroşa, Kafkas Kültürünü en iyi şekilde yansıtmasıyla salondan büyük alkış aldı.
 
Sunuculuğunu Hümeyra Yılmaz’ın yaptığı Gala Gecesinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, Abhaz Kültür Derneği Başkanı İlhan Kıymet, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan da yaptıkları konuşmalarla kültürlerin yaşatılmasının ve korunmasının önemi üzerinde durdular.
 
Öte yandan Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanlığı adına Apollon Dumaa yaptığı konuşmada “ Abhazya dünyanın en güzel yeri.Su, eninde sonunda geldiği yere geri döner.Topraklarımız sizi bekliyor, Abhazya sizi bekliyor” diyerek Abhazya’ya davet etti.Geçtiğimiz günlerde Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nundan 80 Gazeteciyle Abhazya’ya geldiğini ve izlenimlerinin basında büyük yer bulduğunu ifade eden Dumaa, bu gezide Düzce’den Gazeteci Erol Tayhan’ın bulunduğunu fark etmesiyle büyük heyecan yaşadı.
 
banner844
Yorumlar (0)