banner851

banner614

AÇIK OTOPARK’TA PATLAMA

Şaguş köprüsü kavşağında yeni inşa edilen iş hanını arkasında kalan işyeri sahipleri hem araçların plansız parkından hem de satışlarını yüzde 50 düşmesinden şikayetçi…

banner619
Yerel Haber 19.04.2014, 18:50
282
AÇIK OTOPARK’TA PATLAMA

Düzce’de son yıllarda artan araç sayısı park sonunun yanında işyerlerinde de sıkıntıya yol açıyor. Bugün size iki örnek sunuyoruz. Bunlar ilgi şaguç köprüsü kavşağı. Araçların her zaman seyir halinde olduğu trafik arapsaçı. Buraya yeni inşa edilen iş merkezlerinin arkasında kalan esnaf hem plansız parklardan hem de işlerinin yüzde 50 yavaşlamasından şikayetçi.

İkinci örnek ise Kültür Mahallesi’nde anıtpark’ın arkasında kalan Mehmet Akif Caddesinde… bu cadde bulunan özel bir hastanenin etrafında hiçbir park alanı olmayışı hem hasta yakınlarını sıkıntıya sokuyor; hem de vatandaşı çileden çıkartıyor. Acilen araçlarını açık otopark yanlarına park eden sürücülere ise emniyet güçleri ceza yağdırıyor. Vatandaşlar araçlarını yol kenarına park edince ceza ödemek zorunda kalıyor. Özel hastanenin park alanı olmayışı vatandaşı zorunlu olarak açık otoparklara park etmek zorunda bırakıyor. Hasta yakınları bu tür kurumların park soruna çözüm bekliyor.

 

Haber; E. TAYHAN

Yorumlar (0)