banner851

banner614

ACİL SAĞLIKTA ÖNEMLİ GELİŞME

Düzce’de sağlık hizmetine araç takviyesi… İl Sağlık Müdürlüğü 2019 yılı içinde 4 tane acil yardım ambulansının tahsis edildiği Düzce’ye önümüzdeki günlerde 5 ambulans daha gönderileceğini açıkladı.

banner619
Yerel Haber 27.02.2019, 12:53 27.02.2019, 17:27
1108

Sağlık hizmetlerinde tüm eksikliklerin giderilmesi amacıyla başlatılan seferberliğin devam ettiği Düzce’de bu kez yeni ambulanslarla araç filosu güçlendiriliyor. 5 yeni ambulansın yakın zamanda acil hizmetlerinde kullanılacağı açıklandı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, acil sağlık hizmetlerininyerinde, hızlı, etkin ve nitelikli sunulması amacıyla il genelinde 16 istasyon ve 31 acil yardım ambulansı ile hizmet verildiği aktarıldı.Düzce’de 7 adet 4x4, 2 adet paletli 4x4,1 adet 4 sedyeli, 1 adet obez & yoğun bakım ve20 adet 4x2 ambulansın bulunduğu bildirilen açıklama şöyle devam etti:

“Sağlık Bakanlığınca Sağlık politikaları gereği sağlık hizmetlerinin genişlemesi ve kullanılan hizmet araçlarının yenilenmesi için 2019 yılı içinde 4 adet 4x4 acil yardım ambulansı ilimize tahsis edilmiştir. Önümüzdeki günlerde 5 adet daha ambulans, donanımları tamamlandıktan sonra ilimize tahsis edilecektir.Vatandaşlarımıza daha iyi sağlık hizmeti verebilmek adına Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinasyonunda sağlık hizmetleri kapasitesi arttırma çalışmaları devam etmektedir.”

Haber: C.ÜSTÜNER

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (3)
Beçili 3 yıl önce
Personel takviyesi yapin hastanelere. Eksik olan yere saglik ocagi tarzinda tip merkezleri kurun ki hastanelerin yuku azalsin. Sivilce grip icin acile gidilmesin. Orda halledilsin hersey.
Sultan 3 yıl önce
Ambulans takviyesi yapılsın bi sözümüz yok.ama hastanelerde uzman doktorlar yetmiyor hastalara.bence ilk doktor sıkıntısı asılsın.doktor başına düşen hasta sayısı çok çok fazla.boyle olunca doktorlar yeterince ilgilenemiyorler.
Hastane 3 yıl önce
Hayret doğrusu yeni müdürün içinde olmadığı nadir bir basın çalışmasına denk geldik.Ne diyelim Hayırlı uğurlu olsun İnşAllah.