banner851

banner955

AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR!

Akçakoca Belediyesi, vizyon projelerinden biri olarak lanse ettiği Değirmenağzı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nın önümüzdeki günlerde açılışının gerçekleştirileceğini duyurdu. 52 dönümlük alana inşa edilen yeni parkın sadece ilçeye değil bölgeye hitap edeceği vurgulandı.

Yerel Haber 15.01.2019, 11:31 16.01.2019, 12:24
4337
banner1032

Akçakoca Belediyesi, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminde kente kazandırılan sosyal proje ve donatılar hakkında bilgilendirme yaptı.

 

"Ailelerin vazgeçilmez mekânı olacak"
İlk olarak Kent Park Projesi'ne ilişkin son durumu paylaşan belediye, şu ifadelere yer verdi:

"Akçakoca Belediyesi dört yıl boyunca kent yaşamına uygun, vatandaşların aileleri ile beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri parklar inşa ederek, vatandaşların gönül rahatlığıyla gelecekleri ve huzur içerisinde dinlenebilecekleri ortamlar hazırladı. Bu çerçevede Akçakoca Belediyesi’nin mega projelerinden biri olan Değirmenağzı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nın önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecektir. Sosyal etkileşim ve toplumsal birlikteliklerin sağlanacağı çok amaçlı park, çocukların, gençlerin ve ailelerin vazgeçilmez mekânı olacaktır. 52 dönümlük alana inşa edilen, sadece Akçakocalılar'ın değil bölge halkının ve gelen misafirlerin de çok keyif alacağı uğrak yerlerinden biri olacak olan bu parkta çok amaçlı salonları içinde barındıran kale restoran, 750 kişilik amfi tiyatro, macera park, üç büyük çocuk parkı, bisiklet yolları, basketbol, voleybol ve tenis sahaları çok sayıda pergola estetik geçiş köprüleri ve yürüyüş yolları kafeteryalar yer almaktadır."    

 

"4.5 yılda toplam 15 park hizmete sunuldu"
İlçenin birçok köşesine çocuk parkı kurulduğunu da aktaran belediye açıklamasına şöyle devam etti:

"2014 yılından bu güne kadar ilçenin çeşitli yerlerinde çocukların ve ailelerinin vakit geçirebilecekleri parklar kuruldu. Bu oyun alanlarında çocuk oyun gruplarının yanı sıra aileler için de spor aletleri yer aldı. Kauçuk zeminleriyle, peyzaja uygun düzenlemeleriyle, standartlara uygun oyuncaklarıyla dört buçuk yılda toplam 15 adet park hizmete sunuldu."

 HABER: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (5)
düzce ye survivor 4 yıl önce
evet düzce ye survivor istiyorz
Yorumcu 4 yıl önce
Ne kadar sevdiler 15 temmuzi.Ataturk ismi olan cogu uerin adi 15 temmuzla değistirildi sanki darbeyi sirf bu yuzden yapmıslar gbi
düzce8155 4 yıl önce
aynı projeyi düzce merkeze istiyoruz.
düzceli 4 yıl önce
aynı projeyi düzce merkezede istiyoruz. çocuklarımızı götüreceğimiz böyle bir yer yok düzcede.
YERE YAPILMALI 4 yıl önce
YERİNDE BİR KARAR OLMUŞ, DÜZCE MELENSU PARK DAHA DA GELİŞTİRİLMELİ, YOKSA AKARSULAR BAŞKA TÜRLÜ KORUNMAYACAK
16
açık