banner851

banner614

AÇILIŞ YARIN

banner619

Düzce Üniversitesi Hastanesi bünyesine kattığı yeni cihazlarla, sağlık alanındaki hizmet kapsamını genişletmeye devam ediyor. Böbrek, akciğer ve kemik sintigrafisi çeken “Çift Detektörlü Spect Gama Kamera Sistemi”nin açılışı yarın gerçekleştirilecek.

banner846
Yerel Haber 23.07.2014, 11:55
339
AÇILIŞ YARIN
banner844

Düzce Üniversitesi, sağlık alanında yeni teknolojik donanımlarla, Düzce ve bölge halkına hizmetler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda hastaneye bir çok tedavide kullanılmak üzere Çift Detektörlü Spect Gama Kamera Sistemi” geliyor. Düzce Üniversitesi'nden yeni cihaza ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastanesi) Müdürlüğünden gelen Nisan 2013 tarihli, “ön inceleme” komisyonu kararındaki istek üzerine, Rektörlüğümüz Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Nükleer Tıp Anabilim Dalı tarafından hazırlanan teknik şartnameyi inceleyerek, hizmet alım sözleşmesini hazırlamıştır. “Nükleer Tıp Anabilim Dalı Görüntüleme ve Tedavi İşlemlerinin Hizmet Alımı” ihale süreçleri tamamlanmış ve kullanılacak olan Çift Detektörlü Spect Gama Kamera Sistemi 14 Temmuz 2014 tarihinde tedarikçi firma tarafından gümrükten çekilmiştir. 24 Temmuz 2014 tarihinde de üniversitemiz hastanesine montajı tamamlanacaktır.”

Bugün hizmete açılıyor

Çift Detektörlü Spect Gama Kamera Sistemi ile miyokart perfüzyon sintigrafisi, tiroit sintigrafisi, böbrek sintigrafisi, tüm vücut kemik sintigrafisi, akciğer sintigrafisi çekilebileceği kaydedilen açıklamada, “Ayrıca iyot tedavisi de üniversitemiz Nükleer Tıp Biriminde yapılabilmektedir. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, başta Düzce olmak üzere tüm Batı Karadeniz halkına verilecek olan yeni hizmetin hayırlı olmasını dilemektedir. Değer üreten üniversitemiz, hem eğitim hem de sağlık alanında yeni teknolojik donanımlarla, Düzce ve çevresine daha güzel hizmetler sunmak için çalışmalara devam edecektir. Çift Detektörlü Spect Gama Kamera Sistemi açılışı 24 Temmuz 2014 Perşembe günü saat 13:00’da üniversitemiz hastanesi Nükleer Tıp Biriminde gerçekleştirilecektir.”

 

 

Haber,C.Üstüner

 

 

 

Yorumlar (0)
26°
az bulutlu