banner851

banner955

ADD'DEN KUTLAMA

Atatürkçü Düşünce Derneği Lozan Barış Anlaşması'nın 91. yıldönümünü bir basın bildirisiyle kutladı. Madencioğlu, 91 yıl önce yapılan anlaşmayı, “şeref belgesi” olarak nitelendirdi.

Yerel Haber 25.07.2014, 13:34
223
ADD'DEN KUTLAMA

Atatürkçü Düşünce Derneği, dün Lozan Barış Anlaşması'nın 91. yıl dönümünü bir basın bildirisi yayınlayarak kutladı. 24 Temmuz 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ile Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Japonya, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Portekiz, Belçika ve Yugoslavya arasında imzalanan Lozan Barış Anlaşması'nın yıldönümünü kutlayan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şube Başkanı F. Nural Madencioğlu, 91 yıl önce yapılan anlaşmanın bir şeref belgesi olduğunu “Yüce Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunun dünyaya duyurulduğu gündür. 24 Temmuz Türk milletinin bağımsızlığının, özgürlüğünün dünyaya ilanıdır. Bağımsız bir devlet olarak kendi iradesi ile imzaladığı bir şeref belgesidir Lozan” sözleriyle ifade etti.

Madencioğlu, Lozanı Barış Anlaşmasını “Lozan antlaşması ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dünyaya duyuruluşunun 91. yılında onurluyuz, gururluyuz. Bu heyecanı milletimizle paylaşıyoruz. Lozan'ı anıyoruz, anlıyoruz, bu bilinci ve heyecanı gelecek nesillere aktarmanın heyecanı içindeyiz. Lozan anlaşmasının 91. yılı bütün Türk milletine kutlu olsun” sözleriyle kutladı.

 

Haber;E.Tınaz

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız