banner851

banner614

ADI HATIRA ORMANINDA YAŞAYACAK

banner619

AK Parti Akçakoca Gençlik Kolları Başkanlığı, ağustos ayında Fırat Kalkanı operasyonunda şehit düşen uzman çavuş Ercan Çelik adına hatıra ormanı oluşturdu.

banner846
Yerel Haber 19.05.2017, 17:46 19.05.2017, 18:17
1082
banner844

AK Parti Akçakoca Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, Düzce-Akçakoca Yolu üzerinde bulunan bir ormana yeniden düzenleme ve fidan dikim işlemi yaparak hatıra ormanı oluşturdu.
Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, yaptığı açıklamada, şehit uzman çavuş Ercan Çelik'in adını yaşatmak adına hatıra ormanı oluşturulduğunu söyledi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise şehit uzman çavuş Ercan Çelik'in Cerablus'un ilk şehidi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
Ercan Kardeşimiz Fırat Kalkanı operasyonunda Cerablus'ta ilk şehit olan kişidir. Biz de onun adını unutturmamak için bu ormanı oluşturduk. Terörle mücadelede, 15 Temmuz'da bu vatan için bir dakika bile düşünmeden canını teslim eden şehitlerimizi, hem de Ercan kardeşimizi rahmetle anıyoruz. Gençlik Kolları'mıza bu ormanı oluşturdukları için teşekkür ediyorum."

AK Parti Akçakoca Gençlik Kolları Başkanımız Serdar Özcan da, şehit için birçok proje düşündüklerini ifade ederek hatıra ormanının daha kalıcı olacağını düşündüklerini kaydetti.

Programa şehit Ercan Çelik'in babası Muhammet Çelik ile annesi Şehnaz Çelik de katıldı. Hazırlanan hatıra ormanı tabelası dualar işliğinde çakıldı.

Yorumlar (1)
Sekan Verep 4 yıl önce
Ak Parti Akçakoca Gençlik Kolları Başkan ve ekibini bu anlamlı ve duyarlı organizasyon için tebrik ederim.