banner851

banner955

AFAD'DAN YARDIM KAMPANYASI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 'Yemen'e Umut Ol' çağrısıyla yardım kampanyası başlattı. Düzce Valiliği, nüfusunun yüzde 75'i insani yardıma muhtaç olan Yemen'e yardım çağrısında bulundu.

Yerel Haber 21.12.2018, 13:57 22.12.2018, 10:42
472
Sadece Türkiye'de değil ülke sınırları dışındaki yardıma muhtaç insanlara da destek olunması amacıyla yardım kampanyaları düzenlenmeye devam ediliyor.
 
Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı dünyanın en kötü insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen için yardım kampanyası organize etti.
 
'Yemen'e Umut Ol' çağrısıyla başlatılan yardım kampanyası ile ilgili Düzce Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yemen’de 2015 yılından bu yana yaşanan çatışmalar neticesinde 28 milyonluk ülke nüfusunun yüzde 75’i olan 22.2 milyon kişi yardıma ihtiyaç duymaktadır. Yaklaşık 10 bin kişi çatışmalar sonucu hayatını kaybetmiş olup, 50 bin civarında kişi de yaralanmıştır. Açlık krizine ek olarak ülkede dünyanın en büyük kolera salgını başlamıştır. Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca Yemen’deki krizi teskin etmek amacıyla bir yardım kampanyası başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.
 
Gerek gıda gerekse tıbbi yardımların sağlanması için Düzce halkından kampanyaya destek vermesi istenirken, açlıkla mücadele eden Yemen halkına "umut olunması" çağrısı yapıldı.
 
Ayrıca vatandaşların 'Yemen' yazıp 1866'ya mesaj göndererek ya da AFAD internet sitesi üzerinden belirtilen hesaplara bağışta bulunabileceği aktarıldı.
 
Öte yandan AFAD tarafından 2015-2018 yılları arasında Yemen için düzenlenen kampanyalara insani ve nakdi olarak 15,1 milyon lira yardım yapıldığı öğrenildi. 

HABER: C. ÜSTÜNERArtı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ 

İOS için TIKLAYINIZ 
 
 
banner844
Yorumlar (2)
vatandas 4 yıl önce
Allah askına pazaryeri son duraktan karsıya gecınce sagda kucuk bı marketın yanında harabede turkmen kardeslerımız var coluk cocuk aman dılıyor bı el uzatın Allah askına salman ısmı ne olur benım gucum yetmıyor turkmene el uzatın gıdın gorun ne olur yaslvarırım sıze Allah askına bı gorun
adam 4 yıl önce
hay yemene arap hayrınlığına ya..doğu türkistanda camiler yakılıyor soy kırım var bir kezda soydaşlarımıza bunu yapın ya
16
açık