banner851

banner955

AĞAÇLAR AĞLIYOR!

Çevre katliamının son örneği Beyköy'e bağlı Derdin Köyü'nde yaşandı. Çıra almak için ağaçların gövdesini kesen sorumsuz kişiler, 40-50 yılda büyüyen çam ağaçlarını balta darbeleri ile yaralıyor.

Yerel Haber 05.11.2017, 16:25 05.11.2017, 17:14
3649
AĞAÇLAR AĞLIYOR!

Düzce'de doğaya verilen zarara bir yenisi daha eklendi. Beyköy'ün yaylası ile meşhur Derdin Köyü'ndeki ağaçlara dadanan sorumsuz kişiler, çırayı satın almak yerine ağaçlardan kazıyarak elde etme yolunu seçiyor.

Köyde yaşayan bir vatandaş, Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı'na gönderdiği mesajda 2 yıldır bu çevre katliamına yol açanlarla baş etmeye çalıştığını söyledi.

İlk zamanlar sırf ağaçlara zarar vermesinler diye ağaçların altına çıra yerine kullanmaları için yumurta kolileri bıraktığını ancak yine aynı manzara ile karşılaştığını aktardı.

Köydeki çam ağaçlarının gövdelerinin çıra için kesildiğini belirten tepkili vatandaşın gönderdiği fotoğraflar, ağaçlara ne kadar büyük zarar verildiğini gözler önüne serdi.

40-50 yılda büyüyen çam ağaçlarını balta darbeleri ile yaralayan kişilere savaş açtığını ifade eden doğasever vatandaş, "Ağaçlar ağlıyor" diyerek, jandarma ve Orman İşletme Müdürlüğü'nü de durumdan haberdar edeceğini ifade etti.

Ayrıca çıra almak için çam ağaçlarının gövdelerinde derin yarıklar açan kişilere karşı yetkililerin önlem alması isteniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (12)
3 kuruş uçun değer mi ? 5 yıl önce
Orman İşletme Şefliği, Adıyla yazan Ormancı kardeş; Peki, gerekli tedbirleri aldığınız için mi bu caniler o canım ağaçları katletti, illaki birilerinin haberi vardır, Allah için bilenler varsa şikayet etsin ki böyle caniler cezasız kalmasın
düzceli osman 5 yıl önce
bu ne ki üst köylere bakın bide.şefler neler neler yapıyor orman müdürlüğüne sesleniyorum güvenilir müfettişler yollayın bakın neler neler çıkacak
SİNAN DAŞTAN 5 yıl önce
ORAYA YAZIYI YAZANIN ELLERİ DERT GÖRMESİN VE EN İÇTEN BİR ŞEKİLDE AMİNNNN DİYORUM. ALLAHTA SİZİN VÜCUDUNUZDAN ÖYLE PARÇALARIN ALINACAĞI HASTALIKLAR VERSİN. VE BU ORMAN İŞLETMESİ ÇALIŞANLARININ DENETLENMESİNİ ŞİDDETLE İSTİYORUZ.
KIRTASİYECİ 5 yıl önce
FATİH SULTAN MEHMET HAN YAŞASAYDI DÜZCENİN YARISININ KELLESİNİ ALIRDI FINDIK BAHANESİYLE VE BEDAVA PARA KAZANMA BAHANESİYLE ORMANI YOK ETTİNİZ. TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİNİ YAZIK BE KARDEŞİM
SİNAN DAŞTAN 5 yıl önce
KIRTASİYECİ ARKADAŞ SENİ YÜZBİN MİLYON KEZ TEBRİK EDİYORUM. YAŞLI BİRİ DEMİŞTİKİ İYİKİ BİZ GENÇKEN KESİM MOTORU YOKTU. EVET İYİKİ YOKMUŞ AĞAÇ KALMAZDI YOKSA DÜZCEDE. O ORMANLARI KESİP FINDIK DİKENLER BOĞAZINIZDA KALSIN ÇOCUĞUNUZDAN ÇIKSIN
kieros 5 yıl önce
kara cahillik.
Ağaçları ve cevreyi seven 5 yıl önce
Bunları yakaladığın yerde verecen odunu yermisin yemezmisin hemde eşek sudan 5 defa gidip gelene kadar.yerde odun parçalarımı yok en fazla cezanın kesilmesi lazım.
Üzeyir yiğit 5 yıl önce
Fotoğrafları bem gönderdim. Öncü habere teşekkür ediyorum. Ama bunu yapanların cezalandırılması lazım. Bu ağaç yol üstünde ve işletme görevlileri ve bütün köylü ordan geçiyor. Yarın bizzat orman İşletme Şefliği nede gidicem.
Orman İşletme Şefliği 5 yıl önce
Köylü adıyla yazan kişi sen nerden biliyosun Ormancının sıcak yerde oturup para kazandığını...Bilip bilmeden yorum yapma anladınmı gerekli tedbirleri alırız biz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız