banner851

banner614

AĞRI ŞİKAYETİYLE GİTTİ

banner619

Düzceli 63 yaşındaki Gülşen Dervişoğlu, 30 santimetre büyüklüğünde ve 4 kilogram ağırlığındaki kitleden Bolu Abant İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurtarıldı.

banner846
Yerel Haber 11.05.2017, 16:55 12.05.2017, 17:21
11083
banner844

Düzce’den Bolu’ya sevk edilen 63 yaşındaki hasta Gülşen Dervişoğlu Bolu Abant İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçirdiği başarılı operasyon sonucu karnını kaplayan kitleden kurtuldu.

Edinilen bilgilere göre, Düzce’nin Cumayeri İlçesi’nde yaşayan 63 yaşındaki Gülşen Dervişoğlu, karın ve böbrek ağrısı şikayetleri nedeniyle Düzce’de bulunan devlet hastanesine gitti.Dervişoğlu ise Düzce’den Bolu Abant İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ayhan Ekici tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında, hastanın sağ yumurtalığından kaynaklanan ve 30 cm büyüklüğüyle hastanın karnını adeta dolduran bir kitle tespit edildi.

30 cm büyüklükte ve 4 kg ağırlıktaki kitle kovaya sığmadı
Ekici’nin önerisi ve hastanın onayı sonrası gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 buçuk saat süren cerrahi müdahale ile hasta Dervişoğlu karnındaki kitleden kurtarıldı. Ameliyat sırasında yapılan frozen incelemesinde kitlenin iyi huylu olduğu tespit edildi.Ameliyat işleminin ardından yapılan ölçümlerde, kitlenin 25 cm eninde, 30 cm boyunda ve 4 kg ağırlığında olduğu belirlendi. Ameliyatla alınan kitlenin ise konulmak istenen kovaya sığmadığı öğrenildi.

63 yaşındaki hastadan Ekici ve ekibine teşekkür
63 yaşındaki kadın hasta ise, uzun bir süredir yaşadığı sağlık sorunlarına Bolu’da çare bulduğunu belirterek, tedavisini ve cerrahi müdahaleyi gerçekleştiren doktoru Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ayhan Ekici ve ekibine teşekkür etti.

Yorumlar (9)
Doğan 4 yıl önce
Kocaman hastane yap tut hastayı boluya sevk et . Hastanenin büyüklüğü değil içindeki ekip ve teşhisat sağlam olması lazım
Düzce 4 yıl önce
Düzce bitik bir il hic birsey düzgün degil cok eksikler var cok cok
sibel 4 yıl önce
Duzcede gercekten isini bilincle yapan bir doktor oldugunu kesinlikle dusunmuyorummm...
Ilknur 4 yıl önce
Boluya gitmeye gerek yok bu ameliyat icin duzcedeki doktorlarimizda gayet iyi ve basarili ayni ameliyati yengemde oldu ömer ertürke 6 kg buyuklugunde parca alindi cokta basarili gecti ameliyati
düzce81 4 yıl önce
Düzcedekiler doktor degilmi hemen Boluya gönderiyolar
Sirkumfleks aNTEN 4 yıl önce
Bizim doktorlarımız çok yeteneklidir. Ameliyat esnasında asla panik yapmazlar. İşlerini çok iyi yaparlar. Herşeyden tedirgin olmanın gereği yok. Adı üzerinde DOKTOR. Rahat olsun herkes.
vatandaş 4 yıl önce
Geçmiş olsun. Şu Düzce Devlet Hastanesinin pisliğine de bir el atılsa...
Burak erden 4 yıl önce
Duzcede ameliyatinin yapilamayip boluya sevk edilmesi ameliyatinin orada olmasi manidar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın