banner851

banner614

Ahşap üzerinde Göz nuru!

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği Ahşap Boyama sergisi büyük ilgi çekti

banner619
Yerel Haber 17.05.2008, 15:32
191
Ahşap üzerinde Göz nuru!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Halk Eğitim Kültür ve Sanat Evi’nde hanımların el emeği göz nuru ile düzenlenen ahşap boyama sergisi büyük ilgi çekti.

 

Vali Yardımcısı Osman Demir, Emniyet Müdürü Saim İşlek, Halk Eğitim Müdürü İlhami Ataseven, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Açılışta Bir konuşma yapan vali yardımcısı Osman Demir, hanımların bu güzel eserlere göz nuru harcayarak emek vermelerinin takdire değer olduğunu söyledi. Serginin açılışını Demir’in eşi, Candeğer Demir yaptı.

 

Açılışın ardından protokol sergiyi gezdi. Halk Eğitim Ahşap Boyama kurslarında üretilen mücevher sandıklarından paravanlara, sehpalardan gazeteliklere, şamdanlardan tuğra ve tablolara kadar çok  sayıda rengarenk ahşap boyama büyük beğeni topladı.

 

Serginin 19 Mayıs’a kadar açık kalacağı öğrenilirken, yerini yine gençlik haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yağlıboya resim sergisinin alacağı bildirildi.

 

 

banner844
Yorumlar (0)