banner851

banner614

AİLE HAFTASI BAŞLADI

15 -21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Uluslararası Aile Haftası kutlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan, tüm düzce halkını yarın düzenlenecek Kadın Erkek Arkeolojisi konulu konferansa davet etti.

banner619
Yerel Haber 13.05.2014, 17:12
237
AİLE HAFTASI BAŞLADI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan Aile Haftasını Kutladı. Hafta dolayısıyla yayımladığı mesajda Çokan, "Kültürümüzde aile, derin ve kuşatıcı bir kurum olarak kabul görmüştür. Türk toplumu tarih boyunca aile değerlerine verdiği önemle gelişmesini sürdürmüş ve kültürel kimliğini korumayı başarmıştır. "Aile, bir toplumun gelenek, görenek, dil, din ve diğer özelliklerinin yaşandığı en küçük temel ögesidir. Sosyal güç merkezi olan aile, bireylere toplum içerisinde rahat bir yaşam sürdürebileceği davranışlar kazandırır. Hayata başladığımız ilk andan itibaren fertlere sevgi, saygı, hoşgörü, sadakat, paylaşma gibi duyguları kazandıran aile sürekli sığınılacak tek liman olmuştur. Sağlıklı nesillerin var olması medeniyetlerin devamı, toplumun güçlü, huzurlu olması, değerlerin korunması kültürün ve tarihin sürekliliği aile kavramının toplum içerisinde yerleşmesine bağlıdır. gerek dünyada gerekse ülkemizde aileye ve aile değerlerine gösterilen hassasiyet ve yapılan anlamlı çalışmalar meyvesini verecek ve sağlıklı nesillerin inşasında aracı olacaktır. Bu vesileyle; güçlü aile, güçlü birey, güçlü toplum diyerek herkesin “Aile Haftası”nı en içten duygularımla kutluyorum."dedi. 

 

Aile Haftası kapsamında 14 Mayıs 2014 Çarşamba saat 20:30'da Pelemir Otel'de Prof. Dr. İdris ŞAHİN Kadın Erkek Arkeolojisi konulu konferans vereceğini duyuran Çokan tüm Düzce halkını konferasa davet etti.

banner844
Yorumlar (0)