banner851

banner955

AİLE HEKİMLİĞİ PROJESİ’NİN MİMARI

Yurtiçinde 77 yurtdışında ise 7 temsilciliği bulunan ve sağlık alanında önemli projeler üreten Sağlık-Der’in Düzce Temsilciliği açıldı. İl Temsilciliği görevine getirilen, Dr. Numan Çabuk derneğin hedefleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Yerel Haber 14.03.2018, 15:40 14.03.2018, 18:42
1975
banner1032

Aile Hekimliği Projesi ve Genel Sağlık Sigortası başta olmak üzere 1990’lı yıllarda birçok sağlık projesi üreten Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der)’nin, Düzce temsilciliğine Dr. Numan Çabuk getirildi.

Çabuk’tan ilk açıklama
Sağlık-Der Düzce İl Temsilcisi Dr. Numan Çabuk, konu ile ilgili yaptığı ilk açıklamada, derneklerinin kuruluşundan bahsederek, şunları kaydetti: “Sağlık-Der 1991 yılında sağlık mensuplarının dayanışması, sağlıklı bir toplum hedefiyle Dr. Ahmet Fevzi İnceöz ve arkadaşları tarafından Ankara’da kurulmuştur. Derneğimiz Aile Hekimliği projesi ve Genel Sağlık Sigortası başta olmak üzere 1990’lı yıllarda birçok sağlık projesi üretmiştir. Kurucu Genel Başkanımız TBMM’deki çalışmalarıyla sigarasız toplum yolunda en büyük adımı atmış ve teklif ettiği kanun yasalaşmıştır. 2006 yılından beri Sağlık-Der Genel Başkanı olarak görev yapan Dr. Kasım Sezen ve halen görevdeki yönetim tarafından yurtiçinde 63 temsilcilik/şube ve yurtdışında 7 temsilcilik açılmıştır.”
 
Derneğin hedefleri
Dernek olarak hedeflerinden bahseden Çabuk, “Genel olarak, sağlık ve sosyal güvenlik politikaları oluşturmak, sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs, barınma ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilerle ilgili projeler geliştirmek, yurt içi ve yurtdışında tıbbi yardım faaliyetlerinde bulunmak, yurtiçi ve yurtdışından sağlık mensuplarının eğitimine katkı sağlamak, bu faaliyetleri gerçekleştirmek için yurt içi ve yurt dışı şube ve temsilcilikler kurmak anlamında hedeflerimizi dört maddede topluyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Faaliyetleri
Derneklerinin bugüne kadar gerek yurt içi gerekse de yurt dışında gerçekleştirdikleri faaliyetleri de sıralayan Sağlık-Der  Düzce İl Temsilcisi Dr. Numan Çabuk, tıp fakültesi temsilcilerinin katılımıyla her yıl yapılan tıp divanı, toplu geziler, kamplar, piknikler, yemekli programlar, panel ve konferanslar, sempozyumlar, sağlık ve güvenlik şuraları, planlama toplantıları, kampanyalar düzenlediklerini bildirdi.
 
“Düzce’de faaliyetlere başladık”
Sağlık-Der Düzce İl Temsilciliği olarak Sağlık-Der’in kuruluş amaçlarına ve genel merkezlerinin politikalarına uygun olarak Düzce’de faaliyetlerine başladıklarını aktaran Çabuk, “Kamu veya özel sektörde görev yapan veya yapacak olan tüm sağlık mensuplarına hizmet vermekte olan derneğimizin Düzce İl Temsilciliği’nin açılışının hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” cümleleriyle açıklamalarını sonlandırdı.
 
Öte yandan Çabuk başkanlığında oluşturulan Sağlık-Der Düzce Temsilciliği yönetimi ise Faruk Eroğlu, Arif Şahin, Recep Altıntaş ve Dr. Serhat Bahadır Sözen isimlerinden oluştu.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (15)
Ali Taran 5 yıl önce
Şimdi Sağlık-Der ile sahneye çıktın ki belki ileride bir makam veya koltuk kaparım diye ama bilesin ki yine olmayacak.niye mi? çünkü küçük düşünen ben sadece ben hep ben diyen insanlardan(sendika yönetiminiz gibi) bir yere yönetici yapmazlar da ondan.anlayabilirmisin ki acaba sen
Ali taran 5 yıl önce
Hey gidi numan hoca heyy;iki kez milletvekili adayı oldun yapmadılar!,sağlık müdürü olmak istedin vermediler!,yeni yapılanmada başkan olmak istedin o nu da vermediler!.kendilerinden başka bir üyesine faydası olmayan sendika yönetimine yanaşma oldun onlarında faydası olmadı.
md 5 yıl önce
rsimlere bak sıraya gellll....ama yok sağlık sen e bukadar üye olan varken bunlarada olur..sonra zam yok.hakaniyet yok bilmem ne yok..az bile oluyo helede yardımcı saülık personeline.bunlar üye olun onlar makam sahibi olsun tm
hasta düzceli 5 yıl önce
bunlar bir aile hekimi oluyorlar bir görüyom müdür iken bir bakıyom 112 de bir bakıyom hasataedeler bir bakıyorum osgg calısiyorlar bir bakıyom iş yeri hekimi ya bunlara devlet et atmiyor mu ne ne sağlık calışanınışlar bunlar bulunmaz hint kuması bunlar
hasta 5 yıl önce
sağlık mwensuplareından daha önemli işler var düzcede hastalara hizmet versinler
Birde övünülecek şey gibi 5 yıl önce
Ülkenin başında ne kadar kötü pis bela iş varsa demekki bunlar üretmiş. İnsanlara nasıl zulmedilir ihtisas yapmışlar. GSS bir sürü gence zarar vermiş elli kere gagalanmış törpülenmiş hala bi işe yaramayan zulüm makinesi. Aile hekimliğide insanlara nasıl eziyet ederizin tam karşılığı.
Düzceli.. 5 yıl önce
Aile hekimliği başladığında bazı illerin tabipler odası itiraz etmiş demişlerdi ki..Avrupadaki gibi değil uygulamayı yarım aldılar, gelecekteki paralı sağlık sisteminin alt yapısını hazırlıyorlar...Galiba haklı çıkıyorlar.. 3000 lik - 5000 lik şehir hastaneleri ve güncel nişasta bazlı şekerde bonusu..
Aile hekimligi 5 yıl önce
Numan Bey,insana sorarlar.Projesini hazırladığını iddia ettiğin (ki inanmıyorum) aile hekimliği neden yapmıyorsunuz.Hatta aile hekimi iken neden bıraktınız diye sorarlar insana.İnandırıcı olmak lazim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur