banner851

banner614

AİLE İÇİ ŞİDDETE 'DUR' DENECEK!

banner619

Türkiye'nin kanayan yarası aile içi şiddete 'dur' demek için Düzce'de önemli bir proje hayata geçirildi. Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce İl Müftülüğü ve Düzce Belediyesi iş birliği ile hazırlanan ‘Yuvam İçin El Ele Projesi’ uygulamalarına başlandı.

banner846
Yerel Haber 08.11.2017, 12:12 08.11.2017, 18:23
872
banner844

Son yıllarda Türkiye'de artan kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla hem devlet eliyle hem de yerel ölçekte çalışma ve projeler devam ediyor.

Düzce Belediyesi, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü iş birliği ile aile içi şiddeti engellemek, aile bütünlüğünü korumak amacıyla bir proje hazırlandı.

‘Yuvam İçin El Ele’ adlı proje, uygulama çalışmalarına düzenlenen eğitim seminerleri ile başladı. 30 eğitimcinin gönüllülük esası ile görev aldığı proje kapsamında ilk olarak Küçük Mehmetler, Turaplar ve Otluoğlu köylerindeki ailelere yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Psikolog, sosyolog ve çeşitli uzmanlardan oluşan eğitimcileri, proje kapsamında ailelere; madde bağımlılığına bağlı şiddet, erken yaşta evlilik, İslam’da emanet bilinci, aile içi iletişim ve doğru rol model olma teknikleri hakkında düzenli eğitim toplantıları düzenleyecek.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (2)
Hasan Tahsin 4 yıl önce
Şiddeti kadınlar mı uyguluyormuş.Bırakın göstermelik işleri.AB fonundan para aldınız herhalde.
Yuvam için el ele 4 yıl önce
Hasan tahsin kardeşim tebrik ederim. Nasıl da bildin diyemem çünkü kurumların hazırladığı bir proje. Ortalıkta para yok. Fedakarlık var. Muhataplarla görüşebilirsin. Başlık biraz hatalı olmuş olabilir.