banner851

banner955

AKÇAKOCA BELEDİYESİ HAYATA GEÇİRDİ

Akçakoca Belediyesi 65 yaş üzeri vatandaşların belediye otobüsleri ile yaptıkları ücretsiz 2 seyahat hakkını 2 Ocak itibari ile 4’e çıkardı.

Yerel Haber 01.01.2019, 12:34 02.01.2019, 12:19
1404

Akçakoca Belediyesi’nden 65 yaş üzeri vatandaşları sevindirecek yeni bir uygulama müjdesi geldi. 2019’un ilk gününden itibaren hayata geçecek olan uygulama ile yaşlıların bugüne dek belediye otobüsleriyle 2 kez yapabildikleri ücretsiz seyahat hakkı 4’e çıkartıldı.

Konu ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 65 yaş üzeri Akçakocalıların belediyeye yaptıkları talep doğrultusunda böyle bir kararı hayata geçirdiklerini söyledi.

Daha önce özel halk otobüsü işletmecilerinin de taşıma hizmeti verdiğini kaydeden Başkan Yemenici, 65 yaş üzeri vatandaşların daha fazla ücretsiz seyahat etmelerinin özel halk otobüsü işletmecilerinin gelirlerini azalttığı gerekçesiyle hayata geçirilemediğini söyledi.

Başkan Yemenici, yılsonu itibariyle Akçakoca’da özel halk otobüsü işletmeciliğinin son bulduğunu, tüm taşıma hizmetlerinin bundan böyle belediye otobüsleriyle gerçekleşeceğini söylerken, hizmetlerin belediyeye geçmesiyle yaşlıların taleplerini derhal hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Uygulamanın 2 Ocaktan (yarın) itibaren hayata geçeceğinin altını çizen Yemenici, 65 yaş üstü yaşlıların günde 2 defa ücretsiz olarak yaptıkları seyahatin artık 4’e çıktığını, bu hizmetten faydalanacak olan vatandaşların daha konforlu yolculuk yapmaları için 4 yeni lüks otobüsün ise satın alınarak belediyenin taşıma filosuna katıldığını söyledi.

Haber: S. ŞEN/Akçakoca


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (2)
Akçakoca kurtulsun... 4 yıl önce
Ne yapsan boşuna... Daha fazla Akçakoca'ya zarar vermeden hayırlısıyla güle güle. Yalnız yeni gelecek başkanın bu zayiatı kaldırması da zaman alacak gibi...
Bizimle degilsin.. 4 yıl önce
Turizm adina hicbir icraatin olmadi..Artik istenmiyorsun..Bizimle degilsin.
17
kapalı