banner851

banner614

AKÇAKOCA ESNAFI İSYAN ETTİ!

Düzce'de sık şikayet konusu olan cadde boyu parklanmalar nedeniyle bu kez mağduriyet sesi Akçakoca'dan yükseldi. İlçenin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi üzerinde sürekli park halinde duran araçlar yüzünden ticaretleri olumsuz etkilenen esnaflar, içinden çıkılamaz bir hal alan sorunun çözümü için yetkililere seslendi. Aralarında imza toplayan cadde esnafı, caddede sürekli parkın yasaklanmasını ve 15 dakikalık parklara izin verilmesini istedi.

banner619
Yerel Haber 14.12.2017, 13:30 15.12.2017, 16:01
3521

Her geçen gün artan araç sayısına bağlı olarak baş gösteren park alanı sıkıntısına katlı otoparklarla çözüm aranan Düzce'de cadde üzerlerine park etme alışkanlığı esnafların tepkisini çekmeye devam ediyor. Dükkanlarının önünde sabahtan akşama hatta günlerce park halinde duran araçlar yüzünden hem müşterilerinin araçlarıyla yanaşamadığını hem de mal indirmede sıkıntılar yaşandığını savunan esnaflar, yetkililerin seslerine kulak vermesini istiyor. İl merkezinde sık şikayet konusu olan bu durumun bir benzeri bu kez Akçakoca'da yaşandı.

24 saat parklanmadan dertliler
Akçakoca’nın trafik ve ticaret yönünden en hareketli noktalarından biri olan İstanbul Caddesi esnafı, cadde üzerinde 24 saat park halinde duran araçlardan dertli... Bu durumun işlerini olumsuz etkilendiğini dile getiren esnaf, maddi kayıplara uğradıklarını vurguladı.

"Zorunlu olarak kaldırıma çıkıyoruz, ceza yazılıyor"
Bir çok kez sıkıntılarını bireysel olarak yetkili mercilere ilettiklerini ancak bir çözüm bulunamadığını belirten cadde esnafı Orçun Deniz, esnaflar olarak imza topladıklarını belirtti.

Deniz, “Günün hiçbir saatinde caddenin sağ tarafında araçlarımızdan bir indirme-yükleme yapacak bir boşluk bulamıyoruz. Ağır yükümüz oluyor. Zorunlu olarak kaldırıma çıkıyoruz. Anında ceza yazılıyor.” dedi.

"İlle de kapı önünde mi park etmek gerek?"
"Şurada gördüğümüz bir çok araç günlerce burada." diyen Deniz, şöyle devam etti: "Toz bağlayan bile var. Katlı otopark 150 metre ötede, balıkçı barınağındaki park alanı da yine aynı mesafede. İlle de kapı önünde mi park etmek gerek? Alışveriş için beş dakika duramayan müşterinin yaşadığı sıkıntı ise başka bir boyutu. Sıkıntımız çok büyük. Caddede sürekli parkın yasaklanması, 15 dakikalık parklara izin verilmesini istiyoruz.”

"Esnaf olarak bu konuda duyarsızız"
Aynı caddede elektronik işletmesi olan Atilla Çakır ise olaya farklı bir boyuttan bakarak, esnafların da bu konuda duyarlı davranış sergilemesi gerektiğine şöyle dikkat çekti: "Sabahın erken saatinde aracını park eden esnaf kardeşlerimiz de dükkan önünde park ediyor. Biz esnaf olarak da bu konuda duyarsızız. Esnaf esnafı düşünmüyor. İki saattir toptancı arabam bekliyor, bir boşluk olsun da yük boşaltalım. Bu caddede ticaretin yoğun yaşandığı saatlerde parkın yasaklanması kısa süreli indir-bindire izin verilmesini istiyoruz.”

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (7)
HİZMET 4 yıl önce
DEVLETTE ESAS OLAN HİZMETTİR
HERŞEYE PARA GÖZÜYLE BAKAN İDARECİLER OLURSA PARA ÖNDE HİZMET ARKADA OLUR SONRADA BÖYLE OLUR
KAMUYA AİT OTOPARKLAR 4 yıl önce
KAMUYA AİT YERLER TESPİT EDİLİP ÜCRETSİZ OTOPARKA ÇEVRİLSİN BAK BİZDE GİTMİYORMUYUZ.
ESNAF KARDEŞİM SENDE HAKLISIN AMA BİZDE HAKLIYIZ.
GELİN BU İŞİ HEP BİRLİKTE ÇÖZELİM. HAKKIMIZ OLAN VE BİZE AİT OLAN YERLERİ ÜCRETSİZ KULLANALIM
kaldırımmı taksi parkımı 4 yıl önce
Sn Yemenici.Yollar dururken Osmaniye Mh.si Şok Market Karşısı Orhan Başar Apt.önü kaldırımında arabalardan yayalar yoldan gidiyor.Trafikçi az ilerde Bahçe cafenin orda duyarsız.zabıta duyarsız.çözüm yolunu bizmi bulalım.
HA ÖYLE YANİ 4 yıl önce
HA SEN PARA KAZANACAN DİYE BEN GİDEYİM ARABAMI ÜCRETLİ PARKA ÇEKEYİM ÖYLEMİ YANİ. SENİN DÜKKANIN ÖNÜYSE BENİMDE EVİMİN ÖNÜ KARDEŞİM. NASIL OLACAK ŞİMDİ
Yazık 4 yıl önce
Duzceyi imara açarken rant değil de vatandaş düşünülseydi bunlar olmazdı.
yık yap bu iş değişmez 4 yıl önce
bu sorun her yerde aynı, gelin Gölyakaya bakın aynı, Düzce ve diğer ilçelerde aynı velhasıl bu düzen değişmez, Gölyaka da yollar yenilendi ama kaldırımlar büyütüldü park sorunu daha çok oluyor, yani hep aynı, değişmez. Yık yap yık yap.
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Her önüne gelen araba olursa böyle olur