banner851

banner614

AKÇAKOCA MAHMUZLARINA KAVUŞUYOR

Akçakoca’da yapılması düşünülen kıyı mahmuzları için yapılacak noktalar, bakanlık yetkilileri tarafından farklı kurum yetkilileriyle birlikte incelendi.

banner619
Yerel Haber 07.08.2018, 16:38 07.08.2018, 17:48
2047

Karasu, Ereğli gibi bölgelerde olan ve Akçakoca’ya da yapılması düşünülen sahil kıyı mahmuzlarıyla ilgili çalışmalar başlatıldı. Bakanlık yetkilileri, Karasu ve Ereğli yetkileri ile bazı kurum çalışanlarıyla birlikte yapılması düşünülen noktalarda incelemelerde bulundu.
Yapılması düşünülen mahmuzlar Akçakoca Balıkçı Barınağı’nın doğusu, Kadınlar Plajı ve Döngelli Deresi çıkışına konuşlandırılacak. Konuyla ilgili Karasu ve Ereğli liman başkanları detaylı araştırma yapmayı da unutmadı.“Noktalarda incelemelerde bulunduk”
Karasu Liman Başkanı Ahmet Akalan, çalışmalar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Akçakoca sahillerine yapılacak olan ve yapılma işi Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan mahmuzlar projesiyle ilgili olarak kurumlar görüşünü oluşturup bakanlığa ileteceğiz. Bu nedenle bugün Akçakoca kadınlar plajı önünde bir, Balıkçı barınağı doğusunda kıyıdan 90 metre açıkta beş adet, Orhanlı  ve Döngelli Deresi  çıkışların da sağlı sollu 40 metrelik  dolgu yapımı alanlarında incelemede bulunduk.“  

Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (3)
Sedat kalfa 3 yıl önce
Esas kurtarılması gereken cuhalı ve eski çınar önleri aloooo. Oralar gözden cikarildimi yoksa
Watandas 3 yıl önce
muhendisi dinleyin sirf gosteris icin bisey yapmayin
mühendis 3 yıl önce
Hata yapıyorsunuz , karasu da mahmuzların neden olduğu daha farklı tahribatları neden görmezden geliyorsunuz , harcanacak paraya da zamana yazık günah.