banner851

banner614

AKÇAKOCA'NIN TALEBİ İMZADAN ÇIKTI

banner619

Akçakoca Fedai Karabıyık Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi'nde İngilizce eğitim verecek Denizcilik Bölümü açılıyor. Açıklama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den geldi.

banner846
Yerel Haber 29.11.2017, 14:36 30.11.2017, 16:10
946
banner844

18 Kasım'da Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Akçakoca'da eğitim veren bir okula Denizcilik Bölümü kazandırılması yönündeki talep imzadan çıktı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yaptığı yazılı açıklamada, Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde İngilizce eğitim verecek Denizcilik Bölümü açılacağını müjdeledi.

Düzce'mize hayırlı olsun

Düzce’de eğitim standartlarının yükselmesi için çalışmaların devam ettiğine işaret eden Bakan Özlü, şunları kaydetti: "Ülkemizde, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi ile nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının katkısı büyük önem taşımaktadır. Şunu çok iyi biliyoruz ki en büyük yatırım, insana, gençlere, çocuklara yapılan yatırımdır. Bu bağlamda Düzce’de eğitim standartlarının yükselmesi ve mesleki eğitimin arttırılması kapsamında “Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik alanının açılması” kararı milli eğitim bakanlığımızdan çıkmıştır. Düzce'mize hayırlı olsun."

"2018 yılında hepsi tamamlanacak"

Düzce’yi eğitimde, Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri yapma gayretlerinin büyük bir özveri ile devam ettiğini vurgulayan Bakan Faruk Özlü, "18 Kasım'da Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz beyin Düzce’ye yaptığı ziyarette de belirttiği gibi 2018 yılında, Düzce’nin eğitim noktasında hiçbir eksiği kalmayacak inşallah. Yaptık, yapıyoruz ama inşallah 2018 yılında hepsi tamamlanacak.” dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Tek icraatı olacak sayın bakanın tabi olursa sayın özlü nün bakan olduğundan bu yana düzcemize gözle görülür yararı ne oldu gören var mı?
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
İKİ OSB'NİN ÇIKMAZA GİREN DOSYASI SONUÇLANDI, ÜNİVERSİTEYE YENİ BÖLÜMLER AÇILDI VE YURT TAKVİYESİ YAPILDI, OTOBAN ÇIKIŞI HIZLANDI, SARSILMAZ FABRİKASI ULUSAL DÜZEYDE ÖNE ÇIKARILDI VS. VS. VS...
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
BRAVO SAYIN BAKAN...
23°
açık