banner851

banner614

AKÇAKOCA SUYA KAVUŞUYOR

banner619

Akçakoca belediyesi Arabacı köyünde bin 500 m3 içme suyu deposu yapımına başladı. 3 milyon liraya mal olacak su deposu ile Akçakoca’nın büyük bölümünün su ihtiyacı karşılanacak.

banner846
Yerel Haber 21.04.2012, 12:14
215
AKÇAKOCA SUYA KAVUŞUYOR
banner844

Akçakoca belediyesi tarafından Arabacı köyünde içme suyu deposu yapımına başlandı. Arabacı köyünde bir vatandaşa ait arsanın kamulaştırılmasının ardından yapılacak olan içme suyu deposu yaklaşık 3 milyon liraya mal olacak. Yüzde ellisi devlet hibesi ile karşılanacak olan deponun üç ayda bitirilmesi planlanıyor.Su deposu, Akçakoca Yukarı mahalle, Kale bölgesi, Hacıyusuflar, Esentepe, Kapkirli mahallesine su sağlayacak. Akçakoca Koçullu köyünden gelecek su burada birikecek ve Akçakoca'nın büyük bir bölümünün su ihtiyacını karşılayacak.

İller bankası genel müdür yardımcısı Mehmet Dizdar, Kaynak geliştirme daire başkanı Ahmet Congar, Genel müdür danışmanı Saim Yenidede,Belediye başkanı Fikret Albayrak'ın davetlisi olarak geldikleri Akçakoca'da, Arabacı köyünde yapılan su deposunu yerinde incelediler. İller bankası genel müdür yardımcısı Mehmet Dizdar burada yaptığı konuşmada,  

Yorumlar (0)