banner851

banner955

AKÇAKOCA'YA MÜJDELİ HABER

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde kurulan Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ilk tapusu alındı.

Yerel Haber 07.02.2019, 12:03 08.02.2019, 15:45
1081
banner1032

Yaklaşık 5 yıl önce başvurusu yapılan ve bugün 88.5 hektarlık alanla ilgili ilk tapu alınarak Akçakoca Organize Sanayi adına tescil ettirildi.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, yaptığı açıklamada,  İki gün önce Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi adına tapu alındığını ve tescil ettirildiğini söyledi.

Bizim için sevindirici oldu
Pazvant, OSB'nin kurulması için çok çaba sarf ettiklerini ifade ederek, “Bu bizim için sevindirici oldu. 5 senelik bir emek var burada. Şu anda ödenek sıkıntımız var. Bu sıkıntı Türkiye genelinde de var. OSB bölgelerinde kamulaştırma ödeneklerinde kısıntıya gittiler. Altyapı ödeneklerinde bir problem yok. Onlar ödüyorlar ama kamulaştırma ödeneklerinde durdurma kararı alındı ekonomik şartlardan dolayı. Biz de hepsi olmasa dahi bir kısmını almamızla ilgili talepte bulunduk. Önümüzdeki aylarda uygun bir orta yol bulmaya çalışacağız. İnşallah önümüzdeki aylarda ilk ödeneklerin gelmesi de kamulaştırma işlemleri de başlanacaktır” dedi.Ödenek geldiği anda başlayacağız
Tüm işlemlerin sonuna gelindiği vurgusunu yapan Pazvant, “Bizim kamulaştırma ile ilgili tüm altyapımız hazır. Yer ve mülkiyet sahipleri hepsi tek tek çıkartılmıştır. Tapuya bildirimler yapılmıştır. Ödenek geldiği an biz yarın kamulaştırmaya başlayabilecek bir durumdayız” diye konuştu.

HABER: S.ŞEN/AkçakocaArtı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (9)
Tarihi kazık 4 yıl önce
Birkaç kişi kişisel rant elde edecek diye Akçakocanın kalbine hançer sapladınız,Akçöakoca sanayi şehri değil asla olmamalı,rant düşkünlerine peşkeş çakilmemeli...
Vatandaş 4 yıl önce
Sanayi istemiyoruz gereksiz göc istemiyoruz Akcakocamızı bize bırakın denizimizi kirletmeyin bu xihniyetle size oy yok..
Akcakoca 4 yıl önce
Yazık negerek var trizm şehrine osb ne bilincsizliktir bu istemiyoruz birşey yapmayın oymoy yok size...
Adore81 4 yıl önce
Ben de müjde diye Akçakoca'dan diğer denize kıyısı olan illere vapur eferleri yapılacak sandım Sansun kocaeli Bırsa vs.vs.
Can . D 4 yıl önce
AKCAKOCALI HALKIMIZ NERDE CALISACAK HE TABIKI OSB OLACAK
Trızım 4 yıl önce
Kirlenmeyen bir akcakoca kalmıştı oda oldu
hüseyin şevki topuz 4 yıl önce
bundan beş sene sonra güzelim akçakoca dilovası gibi olunca , her evde 1 akciğer kanseri bir de koah hastası olunca da sevinebilecek misiniz? güzelim tabiatınızı sermayeye peşkeş çekiyorsunuz yazıklar olsun...
Gerçek duzceli 4 yıl önce
Mis gibi deniz kokan turizm kokan bir şehirde ne isi var sanayinin bu kadarmi olur ya
iyidir 4 yıl önce
sanki milyonlarca turist akın ediyorda. sanayi olması çok daha iyi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı