banner851

banner955

AKÇAKOCA’DA DEFNE TATBİKATI

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü rehabilitasyon programı kapsamında Akçakoca’daki bozuk defne sahalarının kalitesini artırmak amacıyla tatbikat yapıldı.

Yerel Haber 22.12.2018, 13:07 22.12.2018, 17:23
1517

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü rehabilitasyon programı çerçevesinde, bozuk defne sahalarında defne kalitesini artırmak amaçlı Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü Deredibi Orman İşletme Şefliği sorumluluk alanında tatbikat yapıldı.

Defne kalitesini artırmak ve verimi yükseltmek amacıyla uygulanması gereken silvi kültürel müdahaleler hakkında bilgiler veren Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin yapılan çalışmalarla orman köylüsünün sosyo ekonomik seviyesini yükseltmek istediklerini belirtti. Keskin ayrıca, bozuk orman alanlarını iyileştirerek, ormanları verimli hale getirdiklerini ve aynı zamanda orman köylüsü başta olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağladıklarını ifade etti.

Tatbikatta silvikültürel müdahalenin nasıl yapılacağı deneme alanlarında uygulamalı olarak ele alındı. Daha sonra çalışma sahalarında dikkat edilecek hususlar, olası sorunlar ve çözüm önerileri de konuşuldu.

Tatbikata Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bölge Müdürü Yardımcısı Ferdi Özer, Silvikültür Şube Müdürü İbrahim Kantar, Odun Dışı Ürünler ve Hizmetler Şube Müdürü Lütfi Kızılyel ile Akçaokaca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci, Orman İşletme Şefleri ve bu işle ilgilenen üreticiler katıldı. İHA


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ 

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (2)
Tarafsız taraf 4 yıl önce
Amerikan beyaz kelebeği gibi orman varlığına zarar veren böcekler içinde sahada tatbikat ve çalışmalarınızı bekliyoruz
Köylü 4 yıl önce
Tatbikat bahane döner sermaye ve yolluklar şahane
19
açık