banner851

banner614

AKYOL DUALARLA ANILDI

banner619

Milli Eğitim eski bakanlarından Düzceli siyasetçi Avni Akyol ölümünün 18. yılında mezarı başında dualarla anıldı.

banner846
Yerel Haber 30.09.2017, 13:23 30.09.2017, 15:24
1315
banner844

Eski Mili Eğitim ve Kültür Bakanlarından merhum Avni Akyol ölümünün 18. yıldönümünde mezarı başında anıldı. Ailesinin isteği üzerine 5 yıldır olduğu gibi bu yıl da resmi tören düzenlenmedi. 21 Temmuz 1977 ve 20 Kasım 1978 tarihleri arası Kültür Bakanı, 30 Mart 1989 ve 20 Kasım 1991 tarihleri arası Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Avni Akyol, 30 Eylül 1999'da bir cenaze için gittiği Bolu Gerede'de, kaldığı otelde kalp krizi geçirerek vefat etmişti. Milli Eğitim ve Kültür eski bakanlarından, Düzce’ye gönül vermiş siyasetçi Avni Akyol ölümünün 18. yıldönümünde damadı Necati Çevirir başta olmak Avni Akyol İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve sevenlerinin katılımıyla anıldı.Bu yıl da Akyol'un fotoğrafıyla anma programına katılan Avni Akyol İlköğretim Okulu öğrencileri rahmetli Akyol’un mezarına karanfiller bıraktı. Mezarı başında Kuran’ı Kerim okundu.Rahmetli Akyol için aileyi temsilen konuşma yapan damadı ve Avni Akyol Ümit Vakfı Başkanı Necati Çevirir ise şunları söyledi: “Bugün aramızdan ayrılışının 17’inci yılı. Her geçen yıl daha büyük bir özlem, saygı, sevgi ve hüzünle anıyoruz anmaya devam edeceğiz” diyerek Akyol ailesi adına katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Anma programının ardından aşure ikramı yapıldı.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (4)
nsm 4 yıl önce
nur icinde yatsin. güya düzce'yi temsil ettiklerini söyleyen simdikilere bakiyorum da inanin kahroluyorum. demek ki simdiki düzce layik olduklari insanlara secmisler. Allah sandikta bu milletin aklini basina getirsin.
Selim 4 yıl önce
Kredili sistemi getirip eğitimi bitiren bir bakanımızdı. Bunu da hatırlatmak gerek.
nsm 4 yıl önce
son 15 yilda kac bakan degistigini düsün ve egitimin nasil bittigini gör. cocuklari yapboz olarak kullananalari gör ve yorumunu öyle yap. teog'u cikarirken hülloooog cekenler, teog kaldirilinca da hülloooog cekiyor. bu neyin kafasi?
murti 4 yıl önce
nerde bu cemat-i müslim'i ler,daha önceleri devamlı katılan huzurun nerede,vaz mı geçtiler,avni bey öyle unutulacak bir isim değil. vefa ise sonuna kadar olması lazım.sizi gidi sizi,VEFASIZLAR..!