banner851

banner614

Albayrak sorunu çözeceğiz !

Akçakoca’da sahillerde oluşan yosun yoğunluğu ve sineklerle mücadele için belediye yosun temizleme makinesi almaya karar verdi.

banner619
Yerel Haber 13.07.2009, 13:45
197
Albayrak sorunu çözeceğiz !

Akçakoca ilçesinde vatandaşların sahillerdeki yosun yoğunluğu ve sineklerden şikayet etmesi üzerine açıklamalarda bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, bu sorunun yaklaşık 10 yıldır devam ettiğini söyledi. Akçakoca’nın denizi ve plajları ile en temiz bölgelerden biri olduğunu belirten Albayrak, maalesef 10 yıldır sahillerimiz yosunlarla baş edemiyor. Yosunların yoğunluğu sineklerin de oluşmasına neden oluyor. Özellikle bu yıl bu konuda ciddi şikayetler aldık. Yaptığımız görüşmeler neticesinde konuyu çözüme ulaştırmak adına bir yosun temizleme makinesi almaya karar verdik. Bu makineyi satın aldığımız da plajlarımızda herhangi bir sorun kalmayacak dedi.

Özellikle son bir haftadır sahilleri adeta istila eden yosunlar yüzünden denize rahat girememekten şikayet eden vatandaşlar ise , özellikle şehir merkezindeki plajların bir an önce temizlenmesini istiyorlar. Son birkaç gündür küçük sineklerin de istila ettiği sahil şeridinde vatandaşlar rahat bir şekilde denize girip güneşlenemedikleri gibi, içecek ve yiyeceklerini de açıkta bırakamadıklarını belirtiyorlar. Şikayetlerin artması üzerine harekete geçen ilçe Belediyesi sorunu çözmek için uğraşırken, vatandaşların yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen denizin keyfini çıkarmaya çalıştıkları da gözlendi.

Yorumlar (0)