banner851

banner614

ALIŞKANLIK OLMADI

Tıpkı Düzce’de olduğu Akçakoca’da da katlı otoparka henüz vatandaşlar alışamadı. Katlı otoparkı kullanmak yerine sokaklara park eden sürücülerden Akçakocalılar da şikayetçi. Akçakoca Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Tacettin Öztaş da araç park etme kültüründen dertli.

banner619
Yerel Haber 16.11.2012, 16:27
261
ALIŞKANLIK OLMADI

Düzce’de her geçen gün artan araç yoğunluğu trafikte sıkışmalara neden olurken, gelişi güzel park edilen araçlarda trafiğin kilitlenmesine neden oluyor. Düzce de olduğu gibi Akçakoca da aynı dertten muzdarip.
Düzce Belediyesi Hacı Bayramzade Katlı Otoparkı gibi Akçakoca'daki 3 katlı otopark da artan araç sayısına çare olmuyor. Yetersiz park alanına bir de sürücülerin araçlarını gidecekleri yere bir adımlık mesafeye park etmek istemesi eklenince sorun ikiye katlanıyor.
 Vatandaşlar, “Akçakoca’nın birçok yerinde gelişi güzel parklar trafiği kilitliyor. Zaman zaman uzun beklemelere neden oluyor. Hastası var, işi olan var.Buna acil çözüm istiyoruz.”diye tepki gösteriyor.
Akçakoca Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Tacettin Öztaş da Akçakoca’daki araç park etme kültüründen dertli.
Öztaş, Akçakoca Postası’na yaptığı açıklamada Akçakoca’da güvenli otoparkın olduğunu, ancak araç sahiplerinde otopark kültürünün olmadığı için bu otoparkı kullanılmadığını söyledi.

 

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)