banner851

banner955

ALPERENLER YARDIM İÇİN YOLA ÇIKIYOR

Suriye’de yaşayan Bayır-Bucak Türkmenleri’nin yardım çağrısına sessiz kalmayan Alperen Ocakları Düzce İl Yönetimi, Düzce’de topladıkları yardım kolilerini ulaştırmak üzere 28 Aralık Cuma akşamı yola çıkıyor. İl Başkanı Çiçek yaptığı basın açıklamasında, “Biz sözümüzde durduk, kardeşlerimizin çağrısına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık” dedi.

Yerel Haber 26.12.2018, 17:20 26.12.2018, 17:31
580
ALPERENLER YARDIM İÇİN YOLA ÇIKIYOR

Alperen Ocakları Düzce İl Başkanlığı Suriye’nin Lazkiye ilininin kuzeyinde yaşayan Bayır-Bucak Türkmenleri’nin yaşadığı katliama sessiz kalmadı.

Düzce Alperen Ocakları Başkanı Ferdi Burak Çiçek, yaptığı basın açıklaması ile Düzce’de topladıkları yardım kolilerini bölgede yaşayan Türkmenlere götürmek için harekete geçti.

“Kardeşlerimizin çağrısına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık”

Çiçek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Düzce Yardımlaşma Derneği Düzce’deki esnaf büyükleri olmak üzere hepsinden Allah razı olsun bizleri bu zor günümüzde yalnız bırakmadı. Nasip olursa Cuma akşamı Alperen Ocakları Düzce İl Başkanlığı üyeleri olarak yayla da Bayır Bucak Türklerinin yaşadığı yere hareket edeceğiz. Cumartesi günü de orada, toplanan yardımların dağıtımını bizzat kendim yapacağım. Biz sözümüzde durduk, kardeşlerimizin çağrısına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Bizler Alpereniz bizi Tuna Boyları da bilir, Yemen çölleri de bilir. Düzce de bilir Fırat da bilir. Peygamber Efendimiz S.A.V Müslüman Müslüman’a kardeş kılmıştır. Bu anlayışla Türk İslam Alemini sesi olmaya her daim devam edeceğiz.”

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner844
Yorumlar (6)
DÜZCE ALPEREN OCAKLARI 4 yıl önce
Güzel yorumlarınız için siz değerli hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Alperen'ler cesur yürekli, çelik bilekli, bilge Türkler'dir. Bize atılan çamur tutmaz. Bize iftira atanları biz çok iyi biliyoruz. Türk islam aleminin her zaman sesi olmaya devam edeceğiz biznillah. Bura'dan tüm Türk islam ülkücüsü kardeşlerimize selam olsun. Biz siz yokken bir eksiğiz saygılarımızla.
Sinan 4 yıl önce
Yardımsever olmak Türk'ün yüreğinde var. Hepinize teşekkür ediyorum. İl başkanı Ferdi'yi eskiden beri tanırım. Gençlik günlerimizin bir kısmı birarada geçti. Bu yürekli alperenlerin büyük emeği ve cömert davranışı unutulmayacaktır. Örnek davranış örnek olsun yardım etmeyenlere!
Gurur verici 4 yıl önce
Kimse kusura bakmasın kendi cabalarınca diğer partiler gibi ses getiremesede maşaAllah elinden geleni yapıyorlar Allah. Verenden de gönderenden de eli değen herkezden razı olsun
Mehmet uysal 4 yıl önce
Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun Alperenleri var oldukca bu dava ölmez.
☝️☝️
Asena 4 yıl önce
Helal olsun size..Allah yardımcınız olsun
Mhpli 4 yıl önce
Allah yolunuzu acik etsin,kardeşlerimiz..
18
açık