banner851

banner614

AMAÇ: TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEK!

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yangına müdahale ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Anıtpark Meydanı’nda vatandaşlara yüz yüze anket uygulaması gerçekleştirdi. Ankette ‘Evinizde yangın söndürücü var mı, yangın söndürücü kullanmayı biliyor musunuz, itfaiye müdürlüğümüzden eğitim almak ister misiniz’ gibi sorular yer aldı.

banner619
Yerel Haber 20.03.2019, 14:27 21.03.2019, 15:09
655

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli Anıtpark Meydanında vatandaşlarla yüz yüze anket uygulaması gerçekleştirdi.Resmi üniformalı personellerin vatandaşlara olası yangın riskleri, müdahale ve yangın konusunda bilinçlendirme amacıyla yürüttüğü uygulama hakkında açıklamalarda bulunan İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat eğitimler sayesinde vaka sayısında önemli bir azalma tespit ettiklerini belirterek “Toplumu bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında vatandaşlarımıza yüz yüze anket uygulaması yapıyoruz. Evinizde yangın söndürücü var mı, yangın söndürücü kullanmayı biliyor musunuz, itfaiye müdürlüğümüzden eğitim almak ister misiniz, toplu bilgilendirme mesajları almak ister misiniz şeklinde sorular yöneltiyoruz. Amacımız toplumumuzun ne kadar bilinçli olduğunu gözlemlemek. Birde bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarını hızlandırmamız gerekiyor. Eğitim faaliyetlerinin her zaman vakalarda azalmaya yardımcı olduğunu gördük. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmaların meyvelerini toplayacağız. İnşallah yangın ve kayıplar azalacak” ifadesinde bulundu.

Haber: E.B.SUNMAN


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (3)
Yılmaz 2 yıl önce
Köy kahvelerinde eğitim verilirse çok iyi olur çünkü benim evi eğitimli olan kurtardı bin
AKPINAR 2 yıl önce
Anketi Yapan arkadaşlara soruyorum çalıştığınız süre değil yangın söndürme ve hayat kurtarma üzerine toplam kaç saat eğitim aldınız sadece merak ettim..Yoksa siz de bizler kadar mı biliyorsunuz??
elif 2 yıl önce
112 itfaiye olduğunu da bilsin vatandas bu sekılde de bilgılendirin halkı kolay gelsin iyi calısmalr