banner851

banner614

Arıcılar Birliği'na Akçakoca'dan yönetici....

banner619

Arıcılar Birliği'nin kongresine Düzce Arıcılar Birliği temsilcisi olarak katılan Cafer Kaba, Türkiye Arıcılar Birliği Üst yönetimine seçildi.

banner846
Yerel Haber 06.07.2008, 17:10
268
Arıcılar Birliği'na Akçakoca'dan yönetici....
banner844

Türkiye genelinde 76 ilde örgütlenmesini tamamlamış arıcılar birliğinin yapılan kongresinde Düzce arıcılar birliği temsilcisi olarak katıldığı Türkiye Arıcılar birliği Merkez Birliği seçimlerinde Üst Yönetime seçilen Akçakoca'dan Cafer Kaba , Birliğin Genel Sekreterliğine getirildi.

76 ilde 38 500 üyesi bulunan birliğin seçimlere katılan 1100 delegesinin oyuyla 7 kişiden oluşan yönetime seçilen Kaba “ Düzce Arıcılar Birliğinin kayıtlı 30 bin kovanı olup kovanlardan elde edilen ortalama bal 5-6 kg civarındadır.Bu rakam düşük bir ortalama dır. Yapılan çalışmalar ve alınacak önlemler sonucu ortalamayı gerçek değerler olan 15-20 kg arasına çıkarmayı amaçlıyoruz. Bölgemizde üretilen kestane balı ülke genelinde çok aranan ve kalitesini ispat etmiş bir baldır. Bölge balımızın yapılan tahlillerinde en iyi değerlere sahip olduğu görülmüştür. Kestane balı Kardüz ismi altında pazarlanmaktadır. Bölgemizde söylenildiği gibi toplu arı ölümleri söz konusu değildir ve ölüm oranı en düşük bölge Düzcedir ve bu oran doğal sınırlardadır. Düzceli arıcılar olarak şu anda başta Kestane balı olmak üzere çiçek-yayla ve çam balı üretiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
18°
açık