banner851

banner614

Arıcılar Çalıştayı düzenleniyor !

Yığılca Bal Arısı Ekopitinin Korunması konulu Uluslararası Çalıştay 2-4 Haziran tarihleri arasında Düzce Üniversitesi'nde yapılacak.

banner619
Yerel Haber 26.05.2009, 15:03
202
Arıcılar Çalıştayı düzenleniyor !

Arıcılar Düzce’de toplanacak. Yığılca Bal Arısı Ekopitinin Korunması konulu Uluslararası Çalıştay 2-4 Haziran tarihleri arasında Düzce Üniversitesi'nde yapılacak.
Düzenleme Komitesinde, İl Tarım Müdürü Ayhan Ünal, Düzce İli Arı Yetiştiriciler Birlik Başkanı Cafer Kaba, Turgut Güler, Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, Yrd. Doç.Dr. Meral Kekeçoğlu, Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Gerengi'nin bulunduğu çalıştayda Düzce, Makedonya'dan da arıcılık alanında uzman konuklar ağırlayacak. 2 gün sürecek olan çalıştayda, Düzce'de arıcılığın sorunları işlenirken, Makedonya'dan gelen uzmanlar ise, bölgelerindeki arıcılığın son durumu, modern ülkelerde arıcılık, arı kayıpları, yaygın inanışlar, faktör analizi, Bulgaristan'da arı islahı ve üretimi, yerli hayvan gen kaynakları ve ırk tescili, Amerikan Yavru Çürüklüğünde alternatifler hakkında arıcılara bilgi verecek. Yığılca Ekotipinin Merfometrik ve Genetik özelliklerinin de işleneceği çalıştayın ikinci günü ise, sorular ve tartışmalar ile geçecek. Teknik geziler ve katılımcılar ile birlikte Yedigöller'e yapılacak olan turistik gezinin ardından çalıştay sona erecek.

Yorumlar (0)