banner851

banner614

ARTEZYEN HAMLESİ KIZDIRDI

Daha önce ücret talep edilmeyen artezyenlerin abonelik kapsamına alınması tepkiyle karşılandı. Düzce Belediyesi’nin ilan dağıtarak ‘abonelik açtırın’ uyarısı yaptığı vatandaşlar, belediyeyi sinekten yağ çıkarmakla suçladı.

banner619
Yerel Haber 04.11.2016, 16:54
3024
ARTEZYEN HAMLESİ KIZDIRDI

Düzce Belediyesi’nin mücavir alan içerisinde yer alan ev ve kurum artezyenlerine saat takılma zorunluluğu getirmesinin ardından artezyenler için ilan dağıtarak abonelik açtırılmasını talep etmesi vatandaşları çileden çıkardı.

‘Su Tarifeleri ile Abone Hizmetleri Yönetmeliği’ gereği, vatandaşların su kullanımı yaptığı artezyenleri tespit eden belediye, ilanla yaptığı bildirimle abonelik açtırmayanlar için yasal ve cezai işlem uygulayacağı uyarısı yaptı.

Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün süre tanınırken, haber merkezimize ulaşarak tepkilerini aktaran vatandaşlar, Düzce’de artezyen kullanımının yaygın olduğunu anımsatarak, belediyeyi sinekten yağ çıkarmakla suçladı.

Düzce’de çoğu ev ve işyerinin önünde bulunan artezyenlere yönelik belediyenin abonelik açtırma adımını “Kapı kapı artezyen mi arayacaklar?” diyerek eleştiren vatandaşlar, ayrıca “En az maliyetle su hizmeti sağlayan bir belediye olarak Türkiye’nin en pahalı suyunu satıyor.” ifadesiyle de su ücretlerinin pahalılığına atıfta bulundu.

Yorumlar (36)
emre 5 yıl önce
mehmet keleş başkanlık işini abarttı. b.kunu çıkardı işi zorbalığa döktü iyice. bugün seçim olsa bu millet yine mehmet keleşe oy verir. kimse pişmanlık duymasın boşu boşuna. vermeseydiniz oyunuzu
Cemil 5 yıl önce
İç Anadolu'da Konya ovasında bilinçsizce açılan artezyenlerle sulamalar yapıldı. Yer altı suları kurudu toprak çöl olma yolunda. Düzce ovası, yer altı sularıyla beslenen tarıma elverişli ovalar arasında dünya sırlamasında ilklerde. Bu ovanın sularının, havzasının-tarım toprağının korunması gerekiyor. Artezyen açanlar kusura bakmasın. Elbette denetim ve düzenleme gerekiyor.
vatandas 5 yıl önce
ve keleş belediyenin 120 milyon tl borcunu ödemek için yeni vatandas soyma yöntemleri arar.
Mehmet 5 yıl önce
Keleş byuk başkan yapar helal olsun ona :))
Keleş 5 yıl önce
Arkadaşlar bu yakınmalarınız keleş'in umrunda bile değil..düğün dernek geziyo kendisi.. yurtdışı yasağı konmasa zaten hiç uğradığı yoktu belediyeye..insan şu otogarı yarım yamalak açmaya utanır..liyakat sahibi insanlar yerine akrabalarını otutturursan o koltuklara yaptığın her iş yarım olur..
TEZGAHTAR 5 yıl önce
BAŞKAN DOĞRUSUNU YAĞIYOR HİÇ KİMSE KIZMASIN. NASILSA BU DÜZCELİ VATANDAŞ OYU BİZE MECBUR VERMEYE NEDEN DÜZCELİLERİN CEBİNDEKİ PARAYA GÖZ DİKMESİN HEM OYUNUZU VERİYORSUNUZ HEMDE AĞLIYORSUNUZ KUSURA BAKMAYIN , YAKINDA SOLUDUĞUNUZ HAVAYA BİLE SAAT TAKAR SAYIN BAŞKAN BRAVOOO BAŞKAN
Darıcili 5 yıl önce
Bu milli te hak helal olsun keleş hadi bir daha az bile yapıyon
ridvan 5 yıl önce
Yolu kaz tadilat yap ma .
Otogar yap şehir içine biniyim mecburen .
KamarA kur ceza yaz .
Suyun en çok olduğu il duzcem su parası dünya öde .
Atık parası bi dünya ..
Sen gez parani vadantas versin ..
Vatandaş ta ne kaldı artık sana varcek ...
Bi donumuz kaldı onu da al....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın