banner851

banner614

ARTIK DÜZCE 'RİSK'TEN KURTULSUN!

Depremlerin üzerinden 19 yıl gibi uzun bir süre geçmesine karşılık riskli binalardan hala tamamen kurtulamayan Düzce için önem teşkil eden Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında kira yardımları güncellendi. Buna göre; 2018 yılı için Düzce'de kentsel dönüşüm kira bedeli 675 lira oldu.

banner619
Yerel Haber 30.01.2018, 15:27 31.01.2018, 16:20
2191

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımlarının, Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE)'ndeki artışa göre güncellendiğini duyurdu.

1999 yılında 3 ay gibi kısa bir zaman aralığında iki büyük depremle yerle bir olan Düzce için 31 Aralık 2012 tarihinde çıkarılan "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" büyük bir fırsat olarak görüldü. Yeniden yapılanma sürecine giren şehrin hasarlı binalardan kurtulması noktasında hak sahiplerine önemli imkanlar tanıyan kanundan yeterince faydalanamadığı bugün deprem anıtı gibi yıkılmayı bekleyen riskli binalarla ortaya çıkan Düzce'de artık hukuki süreç nedeniyle uzayıp giden bekleyişlerin son bulması beklenirken, kentsel dönüşüme yönelik devletten teşvik edici adımlar gelmeye devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesinden yaptığı açıklamada, Kentsel Dönüşüm Kanunu çerçevesinde riskli yapı olarak belirlenen binalardaki hak sahiplerine yapılacak kira yardımlarının TÜFE doğrultusunda arttırıldığını bildirdi.

81 ili kapsayan güncelleme doğrultusunda kira yardımları en düşük 595 lira, en yüksek ise 960 lira olarak belirlendi. Buna göre, kentsel dönüşüm kira bedeli Düzce'de 675 lira oldu. Kiracılara bir kereye mahsus bin 350 lira, sınırlı ayni hak sahibine ise 3 bin 375 lira ödenecek.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
Ocakda bitti Belediye 4 yıl önce
Mimar Sinan Cd.sindeki binalar Aralık ayı dendi Ama Ocakda geçti.Ne zaman başlayacaqk o yolun genişletilmesine..
DÜZCELİ8181 4 yıl önce
1999 2000 ARASI DEDİLER Kİ 4 CU KAT VEDE 5 Cİ KATLARI ALACAGIZZ DİYE HAYLA ALINCAK NERDE BU MİLLET NERDE BU DEVLET
Can . D 4 yıl önce
DÜZCEMIZDE COK VAR ESKI DÖKÜLEN BINALAR SEHIR ICI HELE BERBAR VAZIYETDE SAYIN BASKANDA EVLERE SENLIK DÜZCEMIZ BERBART HALDE YAZIN TOZ KISIN CAMUR CORAK AVRUPADA YASIYORUM AYAKKABIM HIC CAMUR OLMADI DÜZCEMIZE AYAK BASAR BATMAZ CAMUR CORAK OLDU BUMU MODERN LIK BASKAN YAZINDA TOZDAN NEFES ALAMIYORUZ ESKI SANAYI YIKILMADI SEHIR ICINDEKI BINALAR ZATEN YIKILMADI DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA BOLU HALA MÜNÜBÜS YOLCULUGU SAYIN BASKAN AVRUPADA YOK BÖYLE SEY BELEDIYE HIZMET VERIR MODERN OTÖBÜSLE
d 4 yıl önce
eski hastane ve acil binalarını bile yıkmadılar pisliği duruyor şehrin göbeğinde derem anıtı...