banner851

banner614

ARTIK HAFIZLAR

banner619

Hafız Hasan Erkek Kur’an Kursu’nda 8.Dönem İcazet Merasimi yapıldı. Hafızlığını bitiren 26 öğrenciye dua ve belge takdim edildi.

banner846
Yerel Haber 01.07.2018, 16:21 01.07.2018, 18:02
1611
banner844

Düzce İl Müftülüğü bünyesinde bulunan Hafız Hasan Yatılı Erkek Kur’an Kursunda öğrenimlerini tamamlayarak “Hafızlık Belgesi” almayı hak eden öğrenciler için, Cedidiye Camii’nde “Hafızlık İcazet Merasimi ve Kur’an Ziyafeti” programı düzenlendi. Programda toplam 26 Kur'an Kursu öğrencisinin hafızlığı tescillendi.

Programa Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, müftülük çalışanları, kurs öğrencileri ve veliler katıldı.

Konuşmaların ardından katılımcılara öğrenciler tarafından ezberden Kur’an-ı Kerim okundu. Cemaatle birlikte dua edildi. Hafızlığa erişen öğrenci ve eğiticilerine hediye verildi. Hafızların yakınları ve cemaat bu özel anı, cep telefonlarıyla ölümsüzleştirdi.

Program Kur’an tilaveti, kursiyerlerin hatim tertibi ile dua ve belge takdimiyle devam etti.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (17)
Haliskul olmak 3 yıl önce
Lutfen.musluman bir toplumun deger yargilariyla alay edilmez.edilmemeli.nede olsa kisi oldugundede yine o musallatasina tabut konuluyor ve o kuran okuyan hafizlar namazinizi kildiriyor.son mezar duanizi yapiyor.bunu biliyormusunuz
Surat Takırkaya 3 yıl önce
Dinyorgunu oldu millet din üzerinden yapılıyor siyaset verin bana bi icazet değiştireyim dünyayı ilelebet
Asabi 3 yıl önce
Din her türlü eksiklikten münezzeh olan Allah'ın dini iken nasıl olur da kulların hatalarını haşa Allah'u Teala'ya yöneltme gibi bir gaflet gösteriyorsunuz! Neden hiç düşünmeden konuşuyor, yazıyorsunuz! Allah kendisine saygıda kusur edenlere rahmeti ile muamele eder mi?
Gerek Yok 3 yıl önce
Zaman kısıtlı işler birikmiş insanlık vakit kaybetmeye tahammül edemiyor. Zaruri ihtiyaçlarımız varken bunlarla meşgul olamayız. Gözünüzü açın artık. Teknoloji ilim insanlığa yardım önemli şeyler. Bunlar zaruri değil inanış sadece. Birgün fırın çalışmasın aç kalırsınız!
Helva Tepsisi 3 yıl önce
Din üzerinden prim ve reklam yapanlar. Siz asla sonuca ulaşamayacaksınız. Millet böyle şeyleri yemiyor artık. Madem çok iyisin al bakim bana bi sıfır telefon hadi göreyim seni? Din paylaşmak değilmiydi? Hadi gidelim avm ye al da görelim sıfır telefonu!
düzceli 3 yıl önce
yaptığın yorumu bişeyle alakalandırmak istiyorum ama olmuyor... keşke Türkçe öğrenseydin
Mucit 3 yıl önce
Sizde biliyosunuz da söyleyemiyosunuz. Bana göre imam daha faydalı. Hele hele camisini talebesini bahçesini çiçek gibi yetiştirip gözeten. Flaş bellek varken ne diye kafayı zorlayalım. Bırakın bu işleri ya!
Ilim 3 yıl önce
Mucit kardeşim ahir zamanda kuran sayfaları tek-tek silinince bu kardeşlerimiz canlı kuran olacaklar onlar yasatacaklar rabbim sayılarınıartırsın inşAllah hakkıyla yaşamayı nasip etsin birşeyleri söylerken ne için yaratıldıgımızı unutmayalı
İmam 3 yıl önce
Hafızlık ezberden ziyade hayata tatbik olmalı yaşantısında hafız olmayan kişinin vay haline
Allahın kulu 3 yıl önce
o Kuran-i Kerim okundukça okundukça heleki okuyupta anlayınca dahada değerlenir kabirde ışık olur mucit bey sizde okuyun bilmiyorsanız öğrenin ama yine yine okuyun zira hesap ağır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı bulutlu