banner851

banner614

Asar Sil Baştan!

DSİ ve Düzce Belediyesi’nin işbirliği ile yeni bir görünüme kavuşan Asar Deresi, çakıl ve toprak birikintileri ile yeniden eski haline dönüyor.

banner619
Yerel Haber 01.06.2008, 16:23
206
Asar Sil Baştan!

DSİ ve Düzce Belediyesi’nin işbirliği ile yeni bir görünüme kavuşan Asar Deresi, kış ve ilkbahar aylarında oluşan sellerin getirdiği çakıl ve toprak birikintileri ile yeniden eski haline dönüyor.

 

 Kent merkezinden geçen ve oldukça kötü bir görünüme sahip olan Asar Deresi, Belediye ve Devlet Su işleri’nin ortak projesi ile yeni bir çehreye kavuşmaya başladı.

 

Asar Deresinde yürütülen ıslah çalışmalarına Selahattin Olcar Köprüsü yönünde devam edilirken, bir yandan da kış ve ilkbahar aylarında oluşan seller nedeniyle merkeze taşınan toprak ve çakıl, derenin ıslahı yapılmış olan bölümündü yeniden adacıkların oluşmasına neden oldu.

 

Duvarlarındaki tablolar, dekoratif aydınlatmalar ve ışıklı süs bitkileri Asar çevresine yeni bir çehre kazandırırken, dere yatağının her geçen gün eski haline gelmesinin önüne geçilmesi için konunun  bu açıdan da değerlendirilmesi gerekliliği ortaya çıkıyor.

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)