banner851

banner614

ASFALT PLENTİ ÜRETİME GEÇTİ

Düzce İl Özel İdaresi bugün itibari ile kendi asfaltını üretmeye başladı.Saatte 160 ton kapasite ile merkez ve ilçe köylere hizmet verecek olan Asfalt Plenti ile önmüzdeki dönem köyler sıcak asfalta kavuşacak.

banner619
Yerel Haber 11.09.2013, 17:21
220
ASFALT PLENTİ ÜRETİME GEÇTİ

Konuralp'te 40 dönüm arazi üzerine kurulan İl Özel İdaresi asfalt plentini faaliyete geçti. Yaklaşık 2 milyon 500 bin TL’ye mal olan asfalt plentinin son aşaması olan elektrik ve doğalgaz bağlantıları tamamlanmasıyla üretim yapmaya başladı. Saatte 160 ton kapasite ile merkez ve ilçe köylere hizmet verecek olan Asfalt plentiyi gezen Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu görevlilerden bilgi aldı. Kaşıkoğlu, üretim için ilk startın verildiği Asfalt Plentinde ile önümüzdeki dönem köylerdeki yolları sıcak asfalt yapmak istediklerini belirti.

Kaşıkoğlu, "Uzun süredir özel idare olarak kendi asfaltımızı üretecek bir plentinin kurulumunu bekliyorduk. Yaklaşık 2 aydan buyana kuruluş çalışmları devam eden tesis bugünlerde tamamlandı. Bütün üniteleri ile faaliyete geöçti. Bizde yerinde inceledik ve gerekli bilgileri aldık. Bu dönemden sonra köylerdeki bütün asfaltlarımızı sıcak asfalt yapmak istiyoruz. Bunun için de böyle bir plentiye ihtiyacımız vardır. 10 saatlik bir çalışmayla bin 600 ton üretim sağlıycak bir plenti kurdular. Önümüzde 20-25 km'lik bir asfalt yapımı var. Asfalt bekleyen köylerimizin asfaltlanması yapılacak."dedi. Haber: S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)