banner851

banner614

ATILAN TEMEL DERT OLDU!

banner619

Düzce merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi’nde bulunan bir sitenin yanında başlatılan inşaat, mesafenin çok yakın olması nedeniyle site sakinlerini tedirgin ediyor. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’e de şikayette bulunan site sakinleri çocuklarının güvenliğinden endişe ediyor.

banner846
Yerel Haber 08.10.2017, 16:18 08.10.2017, 18:39
3559
banner844

Düzceli vatandaşlar hemen her gün sorunlar silsilesi ile boğuşurken bu kez sesini duyurmak isteyen adres, Düzce Merkez’e bağlı Koçyazı Mahallesi 2238.Sokakta oturan site sakinleri oldu.

İstinat duvarı çökmek üzere
Mahallede oturan site sakinleri geçtiğimiz aylarda başlatılan ancak çok yakın olması nedeniyle istinat duvarının çökmesiyle sonuçlanabilecek inşaat temeli yüzünden zor günler yaşıyor. İnşaatın temelinin siteye çok yakın mesafede atılmasının ardından korku dolu günlerin baş gösterdiği sitede herhangi bir güvenlik önleminin alınmamasından yakınan site sakinleri sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor.

Çocuklar tehlikede
Site duvarının çökmesiyle karşı karşıya olan ve özellikle çocuklarının güvenliği için endişe eden site sakinleri başta BİMER olmak üzere pek çok yere şikayetlerini iletmesinin ardından dertlerine derman bulamayınca çareyi Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşmakta buldu.

Çözüm arıyorlar!
Başlayan inşaatın siteye çok yakın mesafede olması, temelin içinin suyla dolu olması ve herhangi bir güvenlik önleminin alınmamasından yakınan site sakinlerinden bir temsilcinin 03.09.2017 tarihinde BİMER’e yazdığı şikayette, “Düzce Merkeze bağlı Metek mahallesi Ada no:1136 parsel 5 bölümünde bulunan inşaatın temel kazısı yapılmış olup, sitemizin sıfır noktasına kadar yanaşılmıştır. Bunun sonucunda site ve çevre duvarının çökmesi söz konusudur. Düzce Belediyesi Beyaz Masa’ya bildirdiğimiz halde hiçbir önlem alınmamakta ısrar edilmektedir.  Yapı denetimin görevini yapmıyor, inşaat çevre güvenlik çitleri yokve çocuklarımız içinde ayrı risk taşımaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Koçyazı Mahallesi 2238.Sokakta bulunan sitede oturan sakinler yetkililere seslenerek sorunlarına çözüm arıyor.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (14)
Baki Çelik 4 yıl önce
Bu kadar hukuksuzluga pirim veren halkımız degilmi.İyi oluyor ilgilenmesinler.Baska türlü aklınız başınıza gelmez sizin.Hos facia da yaşansa sizin için farketmez.
Herseye muhalefet olmayan 4 yıl önce
Senin ya durumun iyi yada inşaatın mutehatisin o insanlari madur eden emniyet şeridini ceker inşaat sahibi sorunu giderir.senin çocuğun o esnada ordan geçse ve inşaat tarafina çökme sen yaparsın. Ben soyluyeyim düzeyi yakarsin dimi.
her şeye muhalefet olmyın 4 yıl önce
o duvar çökerse inşaat tarafına çöker . çok endişelenen çeker emniyet şeridini güvenliğini alır. herşeyde muhalefet olmayın . düzce sahipsiz değildir
Hande 4 yıl önce
Yanından ne zaman geçsem su dolu olduğunu bende gördüm.ve hiç bir güvenlik önlemide yok demiştim kendi kendime.dah beter durumdaymış meğerse.inşAllah yetkililer birinin canı yanmadan bir çözüm bulurlar.
tufan 4 yıl önce
Duzce ye bu gibi olaylari sorumsuzluklari ilgisizligi yasatalara helal olsun birde sirf particilik ugruna verilen oylara helal olsn vicdaniniz rahatsa size helal olusun parti fanatiklerii..
Vatandas 4 yıl önce
İşallah yeni başkan bu haberi okurda gerekli talimatı verir.bide sorar işsallah müdürlerine bugüne kadar niye halletmediniz diye.
beyaz masa 4 yıl önce
beyaz masayı guvenlıkler acıyor nezaman arasak gorevlı tuvalete gıtmıs oluyor sans bu ya oyuzdende hıc bı ıslem hızlı gıtmıyor
Öncü tv de olmasa 4 yıl önce
Sayin öncü tv sizde olmasanız ne olcak acaba insanlar gerekli yerleri aramislar ama ne care gerçi belediye de yok feto operasyonu yok başkan seçimi heralde şimdi sayın dursun ay talimat verirde yeni başkana halleder.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın