banner851

banner614

AVCILARDAN İNSANLIK DIŞI HAREKET

Akçakoca’nın Hemşin Ormanları’nda avcılar tarafından 2 yavru karaca katledildi. Karacaları katleden avcılar yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı.

banner619
Yerel Haber 05.01.2017, 15:13 05.01.2017, 17:28
1672
Akçakoca İlçesi Hemşin Köyü üst kısım ormanlarında yaşamlarını sürdüren henüz 1 buçuk yaşındaki 2 yavru karaca avcılar tarafından vurularak katledildi. İki Karacayı araca yüklemeleri sırasında görülen avcılar, Orman Muhafaza memurları ve jandarma ekiplerince yakalanarak soruşturma başlatıldı.

Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci, konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “2 adet karacanın avcılar tarafından vurulduğu ihbarını aldık ve ekipler derhal harekete geçti. Olay yerine intikal eden ekiplerimiz 2 adet karacanın vurulduğunu gördük. Yapılan araştırmada bu hayvanların bir araca konulacağını duyumu üzerine harekete geçildi ve jandarma ekipleri tarafından 2 şahısın sorgulanmak üzere gözaltına alınarak yaşam işlem başlatıldı.” diye konuştu.

Ekinci, “Karaca hayvanlarının soyunun tükendiği için avcıların bu konuda daha hassas olmalarını rica ediyoruz. Lütfen soyu tükenmekte olan hayvanlarımız, koruma altında olan hayvanlarımız için avcılarımızın daha hassas olmalarını istiyoruz.” dedi.

Öte yandan Akçakoca jandarma ekipleri tarafından yakalanan şahısların sorgularının sürdüğü ve yasal işlemin başlatıldığı belirtildi.
banner844
Yorumlar (10)
Akçakocapoyraz 5 yıl önce
ARACIN PLAKASINI ALAN INSANLIKTAN NASIBINI ALMAMIS SAHISLARI ihbar eden vatandaşımdan ALLAH razı olsun.Şuda bır gercek bu caniler 3 bin tl verip kurtulacaklar mı?
Gölyakalı 5 yıl önce
Avcilik boyle olmamali yasak avlar korummali serbes olanlar avlanmali usule gore mevla av hayvanlarini biz insanlar için yaratti neslini tuketmememli korumali bilincli avlanmali avci arkadaş silahini eline alinca bir dusun saygilar
Sefiller 5 yıl önce
Siz insan mısınız. Yaradılış itibarıyla belki. Ancak insanlığın zerresi yok sizlerde.
Bunu yapan caniler en ağır şekilde cezalandırılmalı. Sizleri ibretlik hale sokmalı ki her seferinde ben ne yaptım diye yalvarın.
DENETİMLER SIK OLMALI 5 yıl önce
BU KANUNSUZ AVLANMA HER ERDE VAR,GÖLYAKANIN ZEKERİYA VE KUYUDÜZÜ SIRTLARI G.OVAYA BAKAN TEPELERDE, S.PINAR,GÖLORMAN TEPELERİ ARASINDA BULUNAN DAĞLAR ÖZELLİKLE G.DERE ARASI KARACA PEŞİNE DÜŞEN BİR SÜR ELİ SİLAHLILAR VAR.TAKİBİ YAPILMALIDIR
VARSA RUHSATLARI İPTAL ED 5 yıl önce
LÜTFEN O ZALİMLERİ "AVCI" DİYE YAZMAYIN. ONLAR AVCI OLSALARDI BUNU YAPMAZLARDI, ONLAR İNSANLARA ZULMEDEN ZALİMLERDEN FARKSIZ VARLIKLAR SADECE. UMARIM HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALIRLAR. AVCILAR DERNEĞİNİN DE GÖREVLİLERE YARDIMCI OLMALARI GEREKİR
düzceli 5 yıl önce
kardeşim nasıl insanlık bu böyle ya silahı oyuncak sanıyorlar galiba yada onlar insan degil
Düzceli 5 yıl önce
Orman İşletme Müdürü reklamını iyi yapmış, makamında değil de olay mahallinde açıklama yapsaydın inandırıcı olabilirdin. Yasa gereğince Akçakoca da şuan kadar kaç avcı yakaladınız açıklayın, karaca nesli tehlike altında değil ayrıca...
sporunuz batsın 5 yıl önce
inşAllah şöyle sağlam bir ceza yerlerde akılları başlarına gelir. Hayvanlar zaten kışın yiyecek bulamadığı gibi, birde bunlar gelmiş vurmaya kalkıyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın